Буксир "Яни Капу" / Фото: Zik.ua

Завод «Океан» візьме участь у торгах на ремонт буксира «Яни Капу»

Миколаївський суднобудівний завод «Океан» подав свою заявку для участі в торгах на ремонт буксира ВМС України «Яни Капу», який два роки тому був захоплений Росією у Керченській протоці.

Про це повідомляється у публікації спільноти “Миколаїв – місто корабелів” в Facebook.

Суднобудівний завод «Океан» вперше після відновлення роботи взяв участь в тендерній процедурі на доковий ремонт буксиру «Яни Капу», пр. 498. Ця подія ставить крапку в довготривалих намаганнях колишнього російського власника зупинити завод. Завод працює і надалі нема жодних перешкод в активних змаганнях «Океану» на внутрішньому та зовнішньому ринках, – йдеться у повідомленні.

Буксир пройде повний доковий ремонт згідно регламенту, а також для усунення пошкоджень, що судно отримало під час Російської агресії у Керченській протоці у 2018 році. Згідно ремонтної відомості будуть відновлені зовнішня обшивка, конструкції корпусу, машини та механізми, електротехнічна система, суднові пристрої тощо.

Миколаївський суднобудівний завод «Океан» / Фото: Facebook-спільнота Миколаїв – місто корабелів

Як відомо, 25 листопада 2018 року російські військові біля берегів Криму протаранили, обстріляли і захопили три плавзасоби ВМС України – катери «Бердянськ» і «Нікополь», а також буксир «Яни Капу», котрі прямували з Одеси до Маріуполя. ФСБ Росії підтвердила застосування зброї проти українських кораблів, аргументуючи свої дії, що три українських військових кораблі «незаконно перетнули держкордон Росії».

Нагадаємо, 4 серпня 2020 року Південно-Західний апеляційний господарський суд підтвердив законність аукціону з продажу майна Миколаївського суднобудівного заводу «Океан», який відбувся 3 грудня 2018 року. 

Раніше повідомлялось, 30 липня, Печерський районний суд Києва зняв арешт з майнового комплексу Миколаївського суднобудівного заводу «Океан».

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram