Фото: ОВД-Інфо

Затримано декілька тисяч: силовики жорстко розганяють учасників протестів в Росії

У низці міст Росії проходять акції на підтримку російського опозиціонера Олексія Навального. Російська влада оголосила мітинги незаконними, силовики жорстко розганяють і затримують учасників.

За даними правозахисного медіа-проекту «ОВД-інфо» станом на 16:30 за місцевим часом (15:30 за київським) в Росії затримали понад 2,9 тисячі осіб за участь у протестних акціях. Найбільше затримань було в Москві (789) і в Санкт-Петербурзі (467).

У Міністерстві внутрішніх справ Росії інформацію про затриманих поки не публікували.

Як повідомляє видання «Нова газета», в Москві учасники протесту організували ходу до стін СІЗО, де утримується Олексій Навальний. Однак силовики на підході до слідчого ізолятора встановили поліцейські кордони. Учасників ходи розігнали, деяких, за даними журналістів, затримували вже в сусідніх дворах і будинках.

Телеканал «Дощ» повідомив, що поряд з московським СІЗО було затримано дружину російського опозиціонера Юлію Навальну.

За даними правоохоронців, всього на мітинг у Москві вийшли близько двох тисяч осіб.

У Санкт-Петербурзі силовики застосовували проти учасників мітингу сльозогінний газ, далі зачистили Сінну площу. ЗМІ повідомляють про жорстокі затримання: деяких протестуючих били кийками, силовики застосовували електрошокери. Кілька станцій метро в місті закрили через «виявлення невідомого предмета».

Нагадаємо, минулої суботи, 23-го січня, по всій Росії на акціях протесту в підтримку Олексія Навального затримали понад дві тисячі осіб.

Також повідомлялось, того ж дня, у мітингах в різних містах РФ взяли участь більше 15 тисяч чоловік.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram