Діти під час уроку музики. Фото - Pixabay

Заняття музикою покращують дитячу пам’ять

Нейробіологи знайшли нові докази того, що навчання грі на музичному інструменті може бути корисне для мозку.

Діти, які навчаються в музичній школі краще справляються із завданнями на увагу і запам’ятовування, а також мають велику активацію в ділянку мозку, пов’язаних з контролем уваги і слуховим кодуванням, що зв’язується з поліпшеним читанням і кращою якістю життя. Про це повідомляє Країна Здоров’я з посиланням Frontiers in Neuroscience.

Група під керівництвом доктора Леоні Каусель, скрипаля і нейробіолога Папського католицького університету Чилі та Університету Десаррольо Чилі, перевірила увагу і робочу пам’ять 40 чилійських дітей у віці від 10 до 13 років.

Читайте також: Кава захистить від хвороби Паркінсона

20 дітей грали на музичному інструменті, мали не менше двох років занять, практикувалися не менше двох годин на тиждень і регулярно грали в оркестрі або ансамблі. 20 дітей стали контрольною групою. Вони не займалися музикою, тільки в рамках шкільної програми.

Їх увагу і робоча пам’ять оцінювалися за допомогою раніше розробленого та затвердженого “бімодального (слуховий / зорової) завдання на увагу і робочу пам’ять (WM)”. Під час виконання цього завдання Каусель і інші контролювали активність мозку дітей за допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії (фМРТ), виявляючи невеликі зміни кровообігу в головному мозку.

Читайте також: В Україні хочуть заборонити продаж алкоголю та тютюну після 22:00

Час реакції був однаковим в обох групах. Однак музично підготовлені діти значно краще справлялися із завданням на пам’ять.

Раніше британські вчені з’ясували, що міцна чорна кава відразу після пробудження може порушити контроль над рівнем цукру в крові.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram