Кава. Фото - Pixabay

Кава захистить від хвороби Паркінсона

Згідно з новим дослідженням, опублікованим в журналі Neurology, навіть люди з мутацією гена, пов’язаного з хворобою Паркінсона виграють від вживання кави, знижуючи свої ризики розвитку захворювання.

Можливо, що рівень кофеїну в крові може використовуватися в якості біомаркери, що допоможе визначити пацієнтів з групи високого ризику розвитку хвороби, про що повідомляє Країна Здоров’я.

Дивіться також: Дев’ять дивних запитань баристі

“Ці результати є багатообіцяючими і стимулюють майбутні дослідження з вивчення кофеїну і методів лікування, пов’язаних з ним, для зменшення ймовірності розвитку хвороби Паркінсона у людей з цим геном”, – розповідає автор дослідження, член Американської академії неврології доктор Грейс Кротті з Массачусетської лікарні загального профілю в Бостоні.

Ранні дослідження показали, що споживання кави може захистити від розвитку хвороби Паркінсона у людей, у яких немає генетичних факторів ризику цієї хвороби. У новому дослідженні вивчалися особи з мутацією в гені LRRK2. В результаті з’ясувалося, що у осіб з хворобою Паркінсона і відповідної мутацією концентрація кофеїну в крові була на 76% нижча, ніж у здорових учасників дослідження.

Раніше повідомлялось, що в Україні заборонили продаж електронних сигарет дітям до 18 років.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram