Кава. Фото - Pixabay

Кава без сніданку може порушити рівень цукру в крові, – дослідження

Британські вчені з’ясували, що міцна чорна кава відразу після пробудження може порушити контроль над рівнем цукру в крові.

Про це повідомляє Букви з посиланням на CNN. Для свого дослідження дослідники з Університету Бата запросили 29 здорових чоловіків і жінок для участі в трьох різних нічних експериментах.

В одному з них учасники спали нормально вночі, приблизно з 23:00 до 7:00, і їм було запропоновано випити солодкий напій вранці після пробудження. В іншому випадку учасники пережили порушений нічний сон – дослідники будили їх щогодини на п’ять хвилин, а потім, прокинувшись, їм давали той же солодкий напій.Втретє, учасники відчули таке ж порушення сну, але на цей раз їм спочатку дали міцну чорну каву за 30 хвилин до вживання солодкого напою.

Читайте також: В Україні хочуть заборонити продаж алкоголю та тютюну після 22:00

Вчені виявили, що одна ніч порушеного сну не погіршила в учасників рівень глюкози в крові та інсулін. Проте, міцна чорна кава, що вживається перед сніданком, значно збільшує реакцію глюкози в крові приблизно на 50 %.

У зв’язку з цим дослідники рекомендують не вживати міцну каву, як мінімум, за годину до багатого вуглеводами сніданку.

Нагадаємо, що згідно з новим дослідженням, опублікованим в журналі Neurology, навіть люди з мутацією гена, пов’язаного з хворобою Паркінсона виграють від вживання кави, знижуючи свої ризики розвитку захворювання.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram