Законсервувати зруйнований «чорними археологами» скіфський курган на Миколаївщині зможуть тільки після закінчення слідчих дій

На сьогодні на території Миколаївщини знаходиться понад 200 скіфських курганів, з них лише 10 % – це поховання скіфської знаті.

Про це стало відомо під час пресконференції, на якій презентували антропологічні матеріали зі зруйнованого кургану «ЮРИЦИНА МОГИЛА».

Археолог Олександр Смирнов заявив, що на подальші археологічні розкопки необхідно понад 21 мільйон гривень, але цих грошей в наявності немає. Також він зазначив, що збиток від «чорних» археологів становить 151 млн, однак у цій сумі ще не враховано репутаційний збиток держави, а також земельну і екологічний збитки, так що в підсумку сума буде на порядок вище.

Ми домоглися того, що розграбування припинилися. По-друге, там зараз знаходиться охорона. І ми можемо вже відкрито говорити, що нам потрібні гроші на повне наукове дослідження похоронного комплексу 4 століття до нової ери, а саме Скіфського аристократичного кургану, який знаходиться біля села Скобелеве Казанківського району Миколаївської області, – заявив Олександр Смирнов.

Головний спеціаліст відділу установ культури та охорони культурної спадщини в Миколаївській ОДА Ольга Скарлат уточнила, що кошти на подальші дослідження виділяються депутатами Миколаївської обласної ради. Також можна провести за спонсорські гроші або ж роботи профінансують з державного бюджету.

За словами Ольги Скарлат, роботи з консервації об’єкта, які допоможуть зберегти антропологічні останки в цілості для подальшого вивчення, зможуть почати тільки після того, як поліція закінчить всі слідчі дії.

Олександр Смирнов також повідомив, що у вчених ніяких сумнівів немає в тому, що в цьому кургані похована скіфська еліта. Адже навіть на руїнах кургану археологи знайшли підтвердження цьому.

Нагадаємо, що на Миколаївщині «чорні археологи» завдали збитків скіфському кургану на понад 150 мільйон гривень.

Як раніше повідомлялось, поліція охоронятиме розритий Скіфський курган.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram