Поліція охоронятиме розритий Скіфський курган

Нацполіція відреагувала на зухвале розграбування скіфського кургану.

Про це повідомляє кореспондент ТРК “МАРТ”.

Як відомо, на околиці села Скоболево, що у Казанківському районі Миколаївської області невідомі розкопали історичну пам’ятку. На це звернули увагу активісти та звернулись до правоохоронних органів. Наразі тривають слідчі дії.

Перша спроба розкопати скіфський курган, якому майже 2,5 тисячі років, була ще в червні цього року. Після того фіксували ще декілька спроб. Про це під час брифінгу розповів начальник ГУ Нацполіції у Миколаївській області – Сергій Шайхет.

Окрім того, за словами Сергія Шайхета, поліція подала запит до Інституту археології в Києві, щоб зарити курган.

Головний поліцейський Миколаївщини під час брифінгу кілька разів наголосив, що не розуміє ні позиції місцевих жителів, які ніяких свідчень під час проведення розслідування не дають, не говорять про те, що бачили якусь техніку, і взагалі не повідомляли про те, що на кургані ведуться якісь роботи, ні позиції голови сільради, ні позиції Казанківського районного суду, який у першому випадку повернув техніку, а в другому випадку не поспішає розглянути клопотання про арешт техніки.

Нагадаємо, що йдеться про унікальний зразок царських скіфських курганів, у яких ховали еліту суспільства. Він датується V століттям до нашої ери.

Як раніше повідомлялось, на Миколаївщині “чорні археологи” знищили скіфський курган

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram