З моменту запровадження послуги «еМалятко» нею скористались 466 миколаївських подружь

Протягом 9-ти місяців, з моменту запровадження в Миколаєві послуги «еМалятко», нею скористались 466 подружь.

Про це в програмі «Діалог» на телеканалі «Март» розповіла Інна Ключник – начальник Миколаївського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Південного міжрегіонального управління юстиції (м. Одеса). У Миколаєві «еМалятко» запровадили з травня 2020-го року.

Дана послуга включає, що лише батьки (новонародженого – ред.) подають одну заяву і за подачеє однієї заяви можуть отримати 9 різноманітних послуг. Чому запустили? Ну по-перше, щоб батьки займалися самим немовлям, а вже бюрократичні питання вирішувались без них. Тому що без отримання свідоцтва про народження, без отримання довідки з місця проживання і інших документів дитину не можна ідентифікувати як громадянина України. І тому законодавець вирішив створити таку послугу, яку назвали дуже гарно «еМалятко – розповіла Інна Ключник.

Читайте також: ОПОРА: міськрада Миколаєва найбільше оновилась в Україні на останніх виборах

«еМалятко» включає в себе дві базових послуги та 8 додаткових. До базових входить реєстрація народження дитини із визначенням її походження. Без цих двох послуг не можна отримати додаткові, каже начальник Миколаївського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану. Серед додаткових послуг замовлення ідентифікаційного коду, внесення даних про новонароджену дитину до Єдиного демографічного реєстру, можна внести дитину до реєстру пацієнтів, отримати соціальну допомогу при народженні дитини, визначити приналежність новонародженого до громадянства і в разі, якщо родина багатодітна, можна отримати відповідне посвідчення, а разом з ним грошову допомогу від держави.

Хто може скористатися даною послугою? Це батьки, які є громадянами України, тут я наголошую на цьому. Потім, якщо у батьків є наявна прописка, тобто місце реєстрації. Якщо у подружжя в одного з батьків є місце реєстрації, а у іншого немає, не можна замовити послугу «еМалятко», тому що коли ми заповнюємо заяву встановленої форми через платформу «Дія», там є обов’язкові пункти, що підлягають заповненню, – каже Інна Ключник. – Не можна скористатися цією послугою, якщо у папи або у мами дитини відсутні документи, що посвідчують їхню особу, тобто паспорти. Законні представники дитини, піклувальники, якщо хтось із батьків дитини є іноземний громадянин вони не зможуть скористатись цією послугою ну і звичайно заявниками не зможуть виступити дідусь, або бабуся. Тільки батьки.

Читайте також: Як миколаївці найчастіше називали дітей в 2020-му році?

Інні Ключник розповіла, що замовити послугу можна як онлайн, завдяки комп’ютеру або телефону і за наявності електронного підпису, або офлайн. Офлайн послуга доступна, якщо батьки звертаються до ДРАГСу за місцем проживання або реєстрації. І отримують свідоцтво про народження дитини в день звернення.

А якщо заява подана до пологового будинку або до ЦНАПу, то документ про народження дитини вони отримають не пізніше наступного робочого дня. Також батько або мати при замовленні послуги онлайн, можуть вказати, що вони бажають отримати свідоцтво про народження поштою. Тобто ми можемо відправити свідоцтво про народження дитини через «Укрпошту», але вже за рахунок батьків, – розповіла Ключник.

Також послугою можуть скористатись внутрішньо переміщені особи в разі, якщо дитина народилась на підконтрольній Україні території. В іншому разі отримати документи на дитини з підтвердженням її громадянства можна буде через суд.

Нагадаємо, у Міській дитячій лікарні № 2 залишили дитину у «віконці життя». Малюка персонал лікарні виявив зранку 17 серпня.

Як відомо, у Хмельницькій області жінка народила 16-ту дитину. 4 вересня вона народила дівчинку. Дитина народилася здорова і доношена.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram