ФОТО: УНІАН

З Іраку повернулись двоє українських полонених

Українські громадяни Євген Фоменко та Олександр Санпітер, яких захопили й утримували на території Іраку з липня 2017 року, повернулись в Україну.

Глава держави Володимир Зеленський особисто координував процес звільнення зазначених громадян, повідомили у пресслужбі Офісу президента.

Вказується, що повернення українців додому стало можливим завдяки спільній і послідовній роботі Офісу Президента, Міністерства закордонних справ та інших державних структур.

Вітаю Олександра та Євгена вдома. Вітаю їхні сім’ї – нарешті вони зможуть зустріти Різдво разом. Хочу, щоб кожен українець знав: ми пам’ятаємо про всіх, хто незаконно утримується в інших країнах. І ми робимо все можливе, щоб вони швидше повернулися на батьківщину, – сказав Зеленський.

Президент подякував усім представникам державної влади, які долучилися до процесу звільнення Фоменкова та Санпітера.

Читайте також: Україна може приєднатися до санкцій ЄС проти Білорусі, – Кулеба

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба привітав близьких і рідних громадян, що повернулися.

Хочу вкотре запевнити всіх: Українська держава ніколи не кине свого громадянина напризволяще. Цей принцип непохитний, і так буде завжди. В яку б халепу і в якій частині світу не потрапила людина. Це один з базових принципів політики президента Зеленського. Це одна з ключових задач, яку я ставлю всім українським дипломатам, – сказав очільник МЗС.

Нагадаємо, 4 листопада звільнений Віталій Марків приземлився в Україні. 

Раніше повідомлялось, 3 листопада в Апеляційному суді присяжних Мілана відбулося вирішальне засідання щодо розгляду оскарження вироку 31-річному українському військовому Віталію Марківу.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram