Фото з відкритих джерел

З 1 січня українські товари отримають вільний доступ на ринок Великобританії

З 1 січня 2021 року 98% всіх українських товарів матимуть вільний доступ на ринок Великобританії.

Про це повідомляється на урядовому порталі з посиланням на Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Відзначається, що у 2020 році було укладено угоду про вільну торгівлю з Великобританією, яка набуде чинності 1 січня.

Зокрема, документ надасть вільний доступ на британський ринок для 98% української продукції, а з 2023 для України будуть лібералізовані ще 2%.

Очікується, що угода значно поліпшить баланс і структуру двосторонньої торгівлі між Україною та Сполученим Королівством, забезпечить переконливі можливості для бізнесу, вигідну співпрацю з українськими партнерами.

Читайте також: У США погодились на призначення Оксани Маркарової послом України 

У Мінекономіки нагадали, що проводиться підготовка до нових угод з Тунісом, Єгиптом, Йорданією, В’єтнамом, Індонезією та Китаєм. Крім того, Україна розширює можливості для преференційного експорту товарів на ринки ЄС, Норвегії, Ісландії, Швейцарії та Грузії в рамках Регіональної конвенції «ПанЕвроМед».

Серед інших результатів міжнародного співробітництва – активізація роботи з “промислового безвізу”, що надасть додаткові торговельні преференції для українських експортерів, та визнання української системи сертифікації насіння країнами ЄС, що дозволить Україні повноправно брати участь у міжнародній торгівлі насінням.

Це крок до визнання того, що українська аграрна продукція буде і надалі розширювати свою присутність на європейському ринку, – прокоментував міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко.

Нагадаємо, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль сподівається, що Україна та Грузія відновлять позитивну динаміку торговельно-економічного співробітництва і покращать діалог. 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram