Європейські благодійники передали Миколаєву фільтр для очистки води зі свердловин

До Миколаєва прибула перша портативна очисна система для знезараження питної води. Її Миколаївщині передали благодійники з Європи. Фільтр встановлять в обласному гуманітарному штабі благодійного фонду «Світлі справи». Також там планують пробурити свердловину.

Про це повідомляє телеканал «МАРТ».

Близько місяця тому в Миколаєві відновили централізоване водопостачання після спроби російських окупантів створити гуманітарну катастрофу, пошкодивши дніпровський водогін. Сьогодні в кранах є вода, однак вживати її в їжу і пити категорично не можна. Нині в місті вирішують проблему з нестачею питної води шляхом буріння свердловин і попередньої очистки. Також воду завозять з інших українських міст. В обласному гуманітарному штабі «Світлі справи» вирішили до цього процесу також залучити і європейських партнерів.

Волонтери з Бельгії швидко зреагували на заклик допомогти. Спільно з колегами з благодійної організації «Українська студентська ліга» вони змогли залучити кошти для придбання водоочисної системи і доставити її в Миколаїв. 

Фільтр може попередньо очищати воду від бактерій, вірусів, хімічних домішок, хоч і зберігає іони солей. Така вода відповідає європейському стандарту.

Дивіться також: До Миколаєва прибув фудтрак, який готує обіди для малозабезпечених людей
та мешканців прифронтових громад

Фільтр портативний, живиться від кількох джерел енергії, а вода після очистки не потребує додаткової ремінералізації.  

В обласному гуманітарному штабі «Світлі справи» кажуть, фільтр встановлять поряд зі штабом. Також тут хочуть пробурити свердловину.

Такий фільтр від благодійників вже отримав Харків, ще один доставлять у Кропивницький. А в Миколаєві найближчим часом планують підписати меморандум про встановлення близько 200 систем попередньої очистки води.

Нагадаємо, у суботу, 4 червня, до Миколаєва завітала команда некомерційної організації Ukrainian American House. Вона займається укріпленням ділових зв’язків між Україною і Сполученими Штатами Америки. Оскільки Миколаївщина є прифронтовою областю, то команду зацікавила можливість допомогти регіону та обласному центру.

Як відомо, актуальну інформацію про ситуацію в Україні та Миколаївській області в умовах російсько-Української війни можна знайти:

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram