Підтримка громад та військових: Миколаївщині допоможуть партнери з Ukrainian American House

У суботу, 4 червня, до Миколаєва завітала команда некомерційної організації Ukrainian American House. Вона займається укріпленням ділових зв’язків між Україною і Сполученими Штатами Америки. Оскільки Миколаївщина є прифронтовою областю, то команду зацікавила можливість допомогти регіону та обласному центру.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу «МАРТ».

Налагодження постачання питної води в Миколаїв, допомога громадам області та спорядження для українських військових. Такі теми представники обласної влади винесли на обговорення з представниками Ukrainian American House. За словами голови Миколаївської обласної ради Ганни Замазєєвої, наш регіон нині потребує допомоги західних партнерів, тож українські колеги зі Сполучених Штатів Америки швидко відгукнулися на її заклик приїхати на Миколаївщину.

Ми проговорили всі болючі питання. З’ясували, що їх допомога (прим.ред. — від Ukrainian American House) може бути не тільки матеріальною або у вигляді обладнання, а й ще науково-технічною. Вони готові нам надати допомогу в якості системної розробки налагодження постачання питної води, — розповіла вона.

Співзасновник Ukrainian American House Роман Шеремета рекомендує використати американський досвід, який свого часу впровадили в деяких штатах. Там вже апробували кілька методів постачання питної води у регіонах, де вона у дефіциті.

Торкнулися і теми допомоги прифронтовим громадам Миколаївщини, які знаходяться у зоні бойових дій або поблизу лінії фронту. Особливо гострим у цьому контексті стоїть питання наповнення місцевих бюджетів через війну, що можливо компенсувати завдяки допомозі західних донорів. 

Дивіться також: До Миколаєва прибув фудтрак, який готує обіди для малозабезпечених людей та мешканців прифронтових громад

Роман Шеремета

Представники з Ukrainian American House засвідчили свою повну підтримку і розуміння якнайшвидшої зворотньої реакції по цьому питанню. Отож маємо надію на успішну реалізацію всіх цих процесів. Зараз формуємо загальне звернення від представників нашої Баштанської територіальної громади і Миколаївської області загалом, — сказав депутат Миколаївської облради Віталій Гомерський.

Перший візит представників українсько-американської організації вже ознаменувався допомогою нашим захисниками. Українським військовим передали нове спорядження – бронежилети і шоломи. Таку підтримку готові надавати й далі.

Голова Миколаївської обласної ради Ганна Замазєєва зазначила, впродовж місяця українська сторона має підготувати всі необхідні документи і направити запити до колег зі США для отримання матеріальної та наукової допомоги.

Нагадаємо, до миколаївських обласних лікарень було передано дві карети «швидкої допомоги». Автомобілі передані до обласного Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Як відомо, актуальну інформацію про ситуацію в Україні та Миколаївській області в умовах російсько-Української війни можна знайти:

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram