Є три варіанти вирішення проблеми, – депутат Дмитро Січко про долю довгобуду на 3-й Слобідській

Депутат Миколаївської міської ради Дмитро Січко вважає, що доля недобудови по вулиці 3-й Слобідській, в якій планують створити медичну клініку, не буде швидко вирішено, як очікувалось.

Таку думку він висловив ефірі програми «Діалог».

Як повідомляв телеканал «МАРТ», 23 грудня бюджетна комісія міськради погодила проєкт рішення про передачу скандальної недобудови на баланс ЧНУ ім. Петра Могили, в якому планується на його базі облаштувати державну медичну клініку. Однак 24 грудня, під час пленарного засідання Миколаївської міськради депутам не надали можливості проголосувати за даний проєкт рішення. Причина – неточності в документі.

Того ж дня міський голова Олександр Сєнкевич доручив начальнику управління комунальної власності Мкртичу Мкртчяну надати зібрати і депутатам всю інформацію за цим об’єктом.

За словам депутата Дмитра Січка, оскільки саме він ініціював обговорення цього питання на планово-бюджетній комісії, тоді воно мало достатньо широку підтримку серед представників різних політсил, котрі представлені у міській раді. Проте коли ним було внесено це питання на розгляд сесії, то позиція деяких фракцій різко змінилась.

Під час найпершого засідання міськради, колега Артем Ільюк (прим.ред. – голова фракції «Опозиційна платформа – за життя» у Миколаївській міській раді) закликав внести питання цього об’єкту на розгляд сесії сказавши, що ми повинні проголосувати, мов почнемо з позитиву. Абсолютно доречна пропозиція і підтримка з його боку. А далі почалось цікавіше: після внесення мною питання довгобуду на розгляд наступної сесії, то вже окремими фракціями і депутатами почались ставитись певні умови. Мене це дуже неприємно здивувало, тому дане питання було знято з розгляду сесії, – розповів Дмитро Січко.

Він додав, що потім була зустріч представників депутатів різних фракцій, представників від Миколаївської ОДА та університету щодо вирішення даної суперечності. За результатами обговорення сторони дійшли до висновку.

У нас є три варіанти: перший – це безоплата і безумовна передача даного довгобуду університету, його підтримує мер Олександр Сєнкевич, я і фракція партії «Пропозиція». Інші мої колеги пропонують також викуп університетом цього об’єкту на стандартних комерційних засадах через аукціон. А також третій варіат, на мою думку він нереальний – це шляхом партнерства у рамках якого створюється акціонерне товариство, куди включатимуться і далі купуватимуться акції окремо університетом, окремо органами місцевого самоврядування і спільно будуть добудовувати цей об’єкт, – пояснив депутат.

На думку Дмитра Січка будь-який із трьох шляхів вирішення проблеми довгобуду має право на існування, однак відзначив, що за п’ять років його простою жодної пропозиції щодо викупу чи взяття в оренду не надійшло.

Депутат також зазначив, що у разі позитивного вирішення ситуації навколо недобудови по вулиці 3-й Слобідській та передача його ЧНУ ім. Петра Могили, той у свою чергу готовий за 3-5 років завершити будівництво, усунути всі недоліки і створити умови для початку процесу облаштування медичної клініки.

Дивіться також: Від дистанційного навчання освіта не виграла, проте альтернативи йому немає, – Сергій Січко

Дмитро Січко підкреслив, що університет має кошти для розвитку цього проєкту і готовий їх у нього вкладати, крім того теж наявна підтримка у цій ініативі з боку Міністерства освіти і науки України, а також керівницта області.

Коли на першій сесії мені заявили щодо підтримки цього питання від окремих політичних сил, а на другій було озвучено, що вони не готові голосувати, то у мене склалось враження, що я повернувся у попередню депутатську каденцію, де навколо цього виникали конфліктні ситуації. Тому зараз я розумію, що ми фактично починаємо розглядати це питання заново, – підсумував Дмитро Січко.

Нагадаємо, директор департаменту ЖКГ Сергій Коренєв розповів, що після завершення будівництва дюкера, у Варварівці почнуть проводити систему водовідведення. Також у мікрорайоні планують збудувати локальні очисні споруди.

Раніше повідомлялось, начальниця управління ДАБК Миколаївської міської ради Олена Туова в ефірі ТРК “МАРТ” розповіла, що у Миколаєві продовжується незаконне розширення магазину “АТБ-Маркет” у дев’ятиповерховому житловому будинку по вулиці Космонавтів, 142 незважаючи на заборону міського управління державного архітектурно-будівельного контролю.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram