Від дистанційного навчання освіта не виграла, проте альтернативи йому немає, – Сергій Січко

Директор Миколаївського муніципального колегіуму Сергій Січко вважає, що дистанційне навчання не забезпечує якісною освітою, однак інша задовільна форма навчального-виховного процесу в умовах карантину нині відсутня.

Таку думку він висловив під час програми “Діалог” у студії телеканалу “МАРТ”.

За його словами рішення про заборону відвідування шкіл, під час запровадження карантину в середині березня 2020 року, поставило у скрутне становище освітню систему, оскільки дистанційне навчання майже не практикувалась серед українських шкіл.

Найбільша проблема полягала у створенні для цього (прим.ред. – дистанційного навчання) умов вчителю і дітям, тож була задіяна тристороння задача: батьки, діти й школа. Складно було переконати один одного у доцільності її запровадження (прим.ред. – дистанційної освіти), адже гадали, що карантин буде нетривалий, проте зараз бачимо, що це буде ще довго. Тому задача була: і вчитися вчителю, і вчитися дітям, а також паралельно забезпечити у школі розвивальне середовище, відповідні технічні умови, – розповів Сергій Січко.

На його думку, з даним завданням Миколаївський муніципальний колегіум впорався та зумів забезпечити 52 навчальні класи, зокрема 1730 учнів належними умовами для роботи у дистанційному форматі.

Я не можу сказати, що таке навчання ідеальне, але альтернативи я йому поки не бачу. У якості такого навчання освіта не виграла, оскільки неготові були умови, проте сьогодні ми вже доганяємо цей процес. Тому отримати результат для дитини від дистанційного навчання – це спільна мета батьків та школи, – вважає директор колегіуму.

На запитання ведучого, що можна порадити директорам інших шкіл міста та області, які не володіють такими можливостями і фінансуванням, як муніципальний колегіум для нормальної роботи у дистанційному форматі, Сергій Січко відповів: не відхрещуватись від вже наявних здобутків дистанційної освіти в Україні, продовжувати нарощувати кадровий педагогічний потенціал і матеріально-технічне забезпечення.

Більше працювати з батьками, комунікувати з депутатським корпусом, а також шукати і залучати спонсорів, – відзначив Сергій Січко.

Нагадаємо, начальниця управління освіти Миколаївської міської ради Ганна Личко в ефірі телеканалу “МАРТ” підкреслила, що дистанційне навчання – це робота на платформах, а не завдання у Viber.

Як відомо, на засіданні бюджетної комісії у Миколаївській міській раді 16 вересня Ганна Личко просила депутатів підтримати рішення співфінансування субвенції з державного бюджету на закупівлю комп’ютерного обладнання для закладів загальної середньої освіти», однак депутати не погодили виділення коштів.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram