Будівництво продовжується, – глава ДАБК Олена Туова розповіла про ситуацію навколо скандальної забудови по вулиці Космонавтів

У Миколаєві продовжується незаконне розширення магазину “АТБ-Маркет” у дев’ятиповерховому житловому будинку по вулиці Космонавтів, 142 незважаючи на заборону міського управління державного архітектурно-будівельного контролю.

Про це розповіла начальниця управління ДАБК Миколаївської міської ради Олена Туова в ефірі ТРК “МАРТ”.

За її словами, очолюване нею відомство відмовило у видачі дозволу, у зв’язку з наявністю невідповідностей у проектній документації вимог будівельних норм, стандартів і правил, у тому числі невідповідності зазначеної інформації щодо земельної ділянки, де ТОВ «АТБ-Інвест» зазначає, що реконструкція здійснюється в межах існуючих габаритів фундаменту у плані.

Олена Туова зазначила, що паркові місця і благоустрій, які вказані у проектній документації розміщені на прибудинковій території, котра у свою чергу відведена для обслуговування багатоповерхового житлового будинку, а ніяк не для магазину.

У свою чергу земельну ділянку під будівництво не відведено взагалі. Схоже двічі отримавши відмову у видачі дозволу управлінням ДАБК Миколаївської міської ради, ТОВ «АТБ-Інвест» вирішили йти туди, де на ситуацію, що склалася і невідповідність документів закриють очі. З моменту створення ДАБІ України (прим.ред. – Державна архітектурно-будівельна інспекція) ця структура отримала репутацію однієї з найбільш корумпованих в державі, – сказала Олена Туова.

Таким чином, 25 червня 2020 ДАБІ видала незаконний дозвіл компанії «АТБ-Інвест» на будівництво магазину в житловому будинку по вулиці Космонавтів, 142/1.

Дивіться також: У Миколаєві за кошти міського бюджету роблять ремонти у квартирах людей з інвалідністю

Начальниця миколаївського ДАБК відзначила, що спільно з мером Олександром Сєнкевичем було підготовлено звернення до Президента України Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням зупинити дії ДАБІ України. Крім цього, звернення буде направлено до керівництва ДАБІ України з проханням пояснити на якій підставі «АТБ-Інвест» отримало дозвіл на будівництво.

У березня 2020-го року Дніпропетровський окружний адміністративний суд відмовив ТОВ «АТБ-Інвест» в задоволенні позову про скасування розпорядження про оскарження дій управління (прим.ред. – миколаївського ДАБК). Так як управлінням доведено що обстеження, для встановлення можливості реконструкції об’єкта будівництва зроблено для нежитлової будівлі, як окремо побудованого, що є об’єктом нежитлових приміщень, а саме вбудовано-прибудовані (розташовані на першому поверсі) житлового будинку, – пояснила Олена Туова.

Вона додала, що відповідне звернення було направлено до керівництва ДАБІ України з проханням пояснити на якій підставі «АТБ-Інвест» отримало дозвіл на будівництво незважаючи на рішення суду.

Будівництво і розширення магазину продовжується. На жаль, зі свого боку ми не маємо права звернутись до суду з проханням про зупинення будівельних робіт, оскільки рішення про їх дозвіл надав інший суб’єкт владних повноважень. Тому мною було запропоновано мешканцям будинку самостійно звернутись до суду про скасування дозволу і зупинку будівництва, – підсумувала очільниця миколаївського управління ДАБК.

Варто відзначити, що згідно норми ДБН В.2.2-15-2005 «Житлові будинки. Основні положення» у першому, другому і цокольному поверхах житлових будинків допускається розміщувати приміщення: адміністративні, магазинів роздрібної торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування, відділень зв’язку загальною площею не більше 700 метрів квадратних, а відповідно до затвердженої проектної документації, загальна площа розширеного магазину складає 1324,6 метра квадратних, що майже в два рази перевищує допустиму норму.

Нагадаємо, Олександр Сєнкевич розповів, що будівництво нової інфекційної лікарні для прийому хворих з COVID-19 і іншими заразними захворюваннями планують завершити до кінця 2020 року.

Як відомо, миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич заявив про завершення проектування тролейбусної лінії в Корабельний район і анонсував початок робіт на кінець 2020 року.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram