Фото: Zaxid.net

Як отримати компенсацію втраченого заробітку за час ізоляції від COVID-19

У період карантину Фонд соцстраху надає допомогу по тимчасовій непрацездатності за додатковим страховим випадком – у разі ізоляції від COVID-19.

Допомога виплачується в разі самоізоляції під Медичним наглядом або перебування в спеціалізованих закладах охорони здоров’я в зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавирусной хвороби, а також локалізацію та ліквідацію її спалахів і епідемій, пояснюють у Фонді соцстраху.

Підстава для нарахування такої допомоги – лікарняний лист із зазначенням причини непрацездатності «ізоляція від COVID-19-11». Також МОЗ рекомендував установам охорони здоров’я здійснити заміну попередньо виданих у зв’язку з самоізоляції довідок на листки непрацездатності.

Термін видачі таких листків непрацездатності відповідно до чинних нормативно-правових актів та галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я – 14 днів. Як і в загальних випадках, лікарняний спочатку видають на 5 днів з наступним продовженням.

Роботодавець на підставі отриманого від працівника лікарняного листа оформляє заяву-розрахунок, у якій вказує причину непрацездатності – 11, тобто ізоляція від COVID-19, і передає її до Фонду соцстраху. Зробити це можна дистанційно.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Фонд соцстраху наполягає, що заяви-розрахунки за лікарняними через ізоляцію від COVID-19 подаються окремо.

При подачі працівниками лікарняних листів із зазначенням причини непрацездатності «ізоляція від COVID-19 – 11», на їх підставі формують окрему заяву-розрахунок, до яких необхідно включати тільки зазначені листки непрацездатності. У цій заяві-розрахунку в Додатку 1.1 в колонці 10 вказують причину непрацездатності – 11, тобто ізоляція від COVID-19. За листками непрацездатності, виданими з інших причин, формують заяву-розрахунок на загальних підставах.

Розмір допомоги від Фонду соцстраху з таким листками непрацездатності – 50 % середньої зарплати і не залежить від тривалості страхового стажу працівника. Фонд соцстраху оплачує лікарняний, починаючи з шостого дня, а перші п’ять днів оплачує роботодавець.

Однак, для медпрацівників компенсують втрачений заробіток за рахунок коштів Фонду соцстраху за час ізоляції від COVID-19 в розмірі 100% середнього заробітку незалежно від тривалості страхового стажу.

Нагадаємо, що Японські вчені підтвердили ефективність масок у боротьбі з вірусами

Як раніше повідомлялось, Ми виділили кошти на придбання сотні ліжок для міськлікарні №5, – Олександр Сєнкевич

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram