Група науковців з Інституту медичних наук Університету Токіо підтвердила, що лицьові маски – ефективний засіб, який перешкоджає як поширенню людиною вірусів, так і їх проникненню в організм.
Про це повідомляє Укрінформ, посилаючись на NHK. Під час експериментів учені розмістили в лабораторії лицем до лиця два манекени. В одному з експериментів дослідники надягли маску на манекен, забезпечений функцією вдихання.
За словами вчених, кількість вірусів, що поглинаються манекеном, було знижено на 17% при використанні тканинної і на 47% при використанні звичайної хірургічної маски.
Читайте також: На виготовлення української вакцини від COVID-19 треба 100-150 мільйонів, – Степанов
Коли маску надягали на манекен-розповсюджувач вірусів, то і полотняна, і хірургічна маски призвели до зниження отримання вірусів іншим манекеном без маски більш ніж на 70%.
Дослідники також повідомили, що надягання маски на обидва манекени не змогло повністю запобігти передачі вірусів.
Нагадаємо, що вакцинація проти коронавірусу може початися в Європі навесні-влітку 2021 року. Для серйозного скорочення масштабів пандемії буде потрібно приблизно рік.