Як миколаївці відзначають День вишиванки на карантині? – опитування

21 травня, Україна відзначає день вишиванки. Зазвичай цього дня у Миколаєві влаштовують ходу вишиванок.  Однак в умовах карантину масові заходи не проводяться. Телеканал “МАРТ” поцікавився у миколаївців, як вони відзначають день національного вбрання.

Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня.

День вишиванки – самобутнє свято, не прив’язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен охочий може долучитись, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка.

Ідеєю свята є збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції.

Зазвичай у цей день організовують масові заходи, марші вишиванок, конкурси «Найкраща вишиванка» або «Найкраще фото» у вишиванці. Хоч цьогоріч у зв’язку з карантином проведення таких заходів під забороною, проте деякі миколаївці відзначили свято, просто вдягнувши вишиту сорочку.

Нагадаємо, українці вже традиційно святкують День вишиванки.

Раніше повідомлялось, Миколаївський коледж культури продовжує роботу на карантині.

Як відомо, на Миколаївщині розцвіли дикі орхідеї, занесені в Червону книгу.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram