На Миколаївщині розцвіли дикі орхідеї, занесені в Червону книгу

На Кінбурнській косі яскраво зацвіло поле диких орхідей, занесених до Червоної книги не тільки України. У села Покровка Миколаївській області знаходиться одне з найбільших місць проживання цих чарівних квітів.

Про це повідомляє інтернет-видання NikLife.

Керівництво регіонально-ландшафтного парку «Кінбурнська коса» зазначає, що більш ранні види, такі як плодорожка розмальована і клопоносний зозулинець, уже відцвіли, а пізні – любка зеленоквіткова, анакамптіс болотний, рихлоквітковий і запашний, – лише почали розквітати.

Фото: NikLife

Крім Червоної книги України, ці види орхідей занесені до Червоної книги багатьох інших країн. А також до переліку CITES – додаток до Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення.

Також на пісках Кінбурна зараз цвіте Причорноморський ендемік, занесений до Червоної книги України – бурачок борзи (Alyssum borzaeanum). У Миколаївській області він виростає тільки на території Регіонального ландшафтного парку «Кінбурнська коса». Бурачок занесений у додаток Бернської конвенції. Це багаторічний напівчагарник, рослина сімейства капустяних. Рослина віддає перевагу приморським піскам і ракушняку.

Нагадаємо також, що пляжний сезон в Україні буде відкритий – Ляшко

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram