Фото: freepik.com

Як і де в Миколаєві зробити планове щеплення під час війни

У Миколаєві триває вакцинація проти COVID-19, правця та дифтерії. В умовах війни мати всі планові щеплення особливо важливо, наголошують лікарі.

Про йдеться у сюжеті телеканалу «МАРТ».

Процедура займає кілька хвилин. Спершу необхідно заповнити коротку анкету-згоду та прослухати рекомендації медсестри. Після ін’єкції варто утриматися від вживання алкоголю і не розчісувати місце уколу. Від початку повномасштабного російського вторгнення в Центрі первинної медико-санітарної допомоги №3 зробили близько 850 щеплень. Роботу не зупиняли ні на день.

Попри те, що кількість населення зменшилося і багато людей виїхало, ми працюємо і продовжуємо вакцинувати і дітей, і дорослих. Робимо щеплення проти правця, дифтерії, які людині треба оновлювати раз на десять років. Звичайно, вакцинуємо і від COVID-19, – розповіла директорка ЦПМСД №3 Вікторія Заміхановська.

Під час війни вакцинації варто приділити особливу увагу. Робити щеплення важливо, адже і діти, і дорослі часто перебувають у великих скупчення в прихистках, мають обмежений доступ до базової гігієни, а іноді й медицини. В таких умовах захворювання поширюються швидше.

Нині за день в Центрі надання первинної медико-санітарної допомоги роблять щеплення близько 30 миколаївцям. Вакцинують Pfizer і Coronavac. Зробити планове щеплення в лікарнях міста можуть і внутрішньо переміщені особи.

Якщо у людини є декларація із сімейним лікарем за місцем минулого проживання, ми просто вводимо дані в електронну систему. Якщо ж декларації немає, ми пропонуємо задекларувати пацієнта тут, в Миколаєві, – зазначила директорка медзакладу.

Вакцину зберігають у холодильнику в належних умовах і за визначеної температури. З поставками проблем немає, препаратів вистачає. Якщо ви ще не ревакцинувалися проти коронавірусу, правця або дифтерії, заплануйте візит до лікаря найближчим часом.

Нагадаємо, миколаївські лікарні отримали шість сучасних автомобілів швидкої допомоги.

Раніше повідомлялось, заклади охорони здоров’я Миколаївської області отримали десять апаратів штучної вентиляції легень та портативний рентген-апарат. Обладнання розподілили між спеціалізованими закладами охорони здоров’я Миколаївщини.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram