Автор проекту-переможця «Дикий сад: погляд крізь тисячоліття» минулорічного конкурсу «Громадський бюджет» Денис Барашковський розповів, як за допомогою міської програми вдається популяризовувати історію давньої пам’ятки у Миколаєві.
Про це йдеться у сюжеті телеканалу «МАРТ».
Городище «Дикий сад» — це давнє кіммерійське місто епохи пізнього бронзового віку, котре розкинулось у місці злиття річок Інгул та Південний Буг. Укріплене поселення датоване вченими XIII – IX століттями до нашої ери було відкрито археологами ще у 1927 році, однак його ґрунтовне дослідження розпочалось лише в 90-х роках минулого століття. Саме необхідність в збереженні історичних відомостей, а також популяризація цього культового об’єкту серед місцевих жителів та гостей Миколаєва й лягло основу задуму проекта-переможця минулорічного конкурсу «Громадський бюджет».
Ідея створення проекту виникла після того, як я читав лекції з волонтерства в університетах. Після однієї з таких лекцій до мене підійшли студенти-історики з університету Сухомлинського (прим.ред. — Миколаївський національний університет ім. Василя Сухомлинського) взяли мене, так би мовити, в облогу. І коли я розповів про конкурну програму «Громадський бюджет», вони самі стали ініціаторами подачі проекту, – розповів автор проекту Денис Барашковський.
Бажання популяризувати історію унікального городища зуміли згуртувати навколо майбутнього проекту різних представників громадськості.
У нас була дуже потужна ініціативна група: історики, археологи, журналісти. Всі давали свої пропозиції та ідеї, — згадує автор проекту.
Сума проекту-переможця склала 300 тисяч гривень. Його реалізували за двома напрямками: благоустрій оглядової території городища та зовнішнє інформаційне забезпечення дослідження.
Інформаційні стенди знайомлять з давнім кіммерийським поселенням та містять інформацію про артефакти, знайдені під час дослідження пам’ятки. Так, за весь період досліджень було виявлено близько 70 предметів епохи пізньої бронзи, відзначив керівник археологічної експедиції Кирило Горбенко.
Познайомитися ближче з історією «Дикого саду» та процесом його дослідження можна за допомогою QR-коду, що розташований на стенді при вході на територію городища.
Автори проекту сподіваються, що в майбутньому городище перетвориться в музей під відкритим небом.
Нагадаємо, у листопаді 2020 року, у Миколаєві реалізували проєкт Громадського бюджету «Дикий сад. Погляд крізь тисячоліття».
Як відомо, керівник археологічної експедиції городища Дикий Сад Кирило Горбенко в ефірі програми «ДІалог» розповів, які перспективи музею городища Дикий Сад.
Раніше «МАРТ» повідомляв, у Тернівці показали скейт та воркаут-майданчики, котрі спорудили коштом «Громадського бюджету» у минулому році.




