Археолог Кирило Горбенко розповів, які перспективи музею городища Дикий Сад

Керівник археологічної експедиції городища Дикий Сад Кирило Горбенко повідомив про початок благоустрою території, де заплановано звести музей під відкритим небом, а також поділився своїми очікуваннями і перспективами його розвитку.

Про це він розповів в ефірі телеканалу “МАРТ”.

За його словами, ідея створення такого музею виникла ще у 2004 році і тоді це питання було винесено на рівень Миколаївської міської ради.

Разом з Іриною Анатоліївною Бондаренко, котра очолює відділ охорони культурної спадщини (прим.ред. – Управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради) ми поставили це питання. Оскільки тоді ми знайшли оборонний рів, що є унікальним археологічним явище для епохи пізньої бронзи Півдня України. Тоді ж нами знайдено фундамент кам’яного мосту. Тож стало ясно, що Дикий Сад не просто поселення ремісників, а є особливим своєрідним центром, – розповідає Кирило Горбенко.

Дивіться також: Городище Дикий Сад існувало одночасно зі стародавньою Троєю і мали зв’язки, – археолог Кирило Горбенко

Керівник археологічної експедиції відзначив, що з 2015 року розпочались обговорення про створення комунальної установи “Музей під відкритим небом – Дикий Сад”. У 2016 році Миколаївська міська рада опублікувала петицію про створення парку-музею просто неба.

Нами була пройдена комісія з питань культури, за її результатами було видане рішення про необхідність створення такої установи. Наразі весь процес впирається у бюджетну комісію, оскільки найважливішими питання є: де взяти кошти на нову комунальну установу, – зазначив Кирило Горбенко.

Він додав, що не чекаючи рішення місцевої влади кілька громадських організації та активістів вирішили підтримати розвиток музею-просто неба і подали відповідні документи на конкурс “Громадський бюджет 
м. Миколаєва – 2020 року”.

Згідно даних сайту Миколаївської мерії, за результатами конкурсу міською радою заплановано 299 тисяч гривень на розвиток даного проєкту.

Ми виконали всі необхідні процедурні моменти і у найближчі дні приступаємо до виконання завдань цього проєкту. Передбачено благоустрій верхнього майданчику, зробити 10 інформаційних банерів з історією та світлинами розкопок для проведення екскурсій. Також буде встановлено 11 табличок біля археологічних об’єктів, аби мати розуміння про кожен з них, – сказав керівник археологічної експедиції.

Кирило Горбенко висловив припущення, що нині в умовах пандемії коронавірусу питання подальшої розбудови музею ризикує бути призупиненим. Однак археолог вірить, що це тимчасові незручності і будуть скоро подолані.

За словами керівника археологічної експедиції, що є підтримка з боку депутатського корпусу та мера Миколаєва Олександра Сєнкевича у перспективі створення музею городища Дикий Сад міського підпорядкування.

Нагадаємо, розвиток «Дикого Саду» як унікального історико-археологічного об’єкта наразі в пріоритеті міської влади Миколаєва.

Раніше повідомлялось, на території Національного історико-археологічного заповідника “Ольвія” на Миколаївщині відкрилась унікальна виставка “Античні коди України. Сакральні реконструкції”.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram