Вистояло і витримало: як село Посад-Покровське виглядає після восьми місяців російських обстрілів

З 14 березня 2022 року село Посад-Покровське, що розташоване на межі Херсонщини і Миколаївської області фактично стало фронтовим. Його територією пролягала лінія розмежування південного фронту, котра трималася понад 8 місяців. За цей час село внаслідок російських обстрілів знищене на 90%.

Про його нинішній стан і як там живіть місцеві мешканці, дивіться у сюжеті.  

З 14 березня 2022 року село Посад-Покровське, що розташовується на межі Херсонської та Миколаївської областей, стало фронтовим. Його територією понад 8 з половиною місяців пролягала лінія зіткнення. За цей час населений пункт, який рашистам не вдалося окупувати, став форпостом українських сил оборони і постійною мішенню для російської важкої зброї. Вже 15 березня тут почалася загальна евакуація. З близько 2 300 осіб у селі залишилося кілька десятків людей.

Щоденні обстріли, які тривали до середини листопада, призвели до масштабних руйнувань у селі. Були і жертви: п’ятеро людей загинули. Нині Посад-Покровське знищене на 90%, зазначає місцева влада. Щонайменше 9% придатні для відновлення. Серед численних знекровлених споруд домогосподарства, будинки, навчальний заклад, дитячий садок, палац культури.

Ані магазинів, ані крамниць тут сьогодні немає. В селі відсутнє електро-і газопостачання, є проблеми з водою. Роботи з поновлення комунікацій вже ведуться, проте обсяг уражень катастрофічний. Натомість біля сільської ради місцева влада облаштувала пункт незламності, де мешканці можуть отримати необхідну допомогу.

Після відступу окупантів з Херсону гарматні канонади та обстріли Посад-Покровського стихли. З листопада сюди потроху повертаються люди. Дехто намагається забрати те, що вціліло, хтось вже починає відбудовувати своє житло.

Сьогодні у селі живуть близько 260 мешканців. Завдяки волонтерам люди забезпечені продуктовими наборами, водою і гуманітарною допомогою. Держава також надала близько 200 буржуйок, аби місцеві могли обігріватися до кінця холодної пори та відновлення централізованого опалення.

Нагадаємо, нещодавно телеканал «МАРТ» показав як виглядають села Посад-Покровське, Благодатне (Херсонська область) і Мирне (Миколаївщина), які 8 місяців були на «нульовій» лінії.

Як відомо, актуальну інформацію про ситуацію в Україні та Миколаївській області в умовах російсько-української війни можна знайти:

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram