Члени виконкому розглянули попередній проєкт рішення міської ради “Про затвердження міської Програми із запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID – 19 на території міста Миколаєва”. У разі погіршення ситуації, цей документ стане головним для визначення дій усіх міських служб.
У документі йдеться про забезпечення медичного захисту містян у разі поширення коронавірусної інфекції на території Миколаєва, соціальний захист вразливих верств населення, санітарно-епідемічний захист міста, зменшення негативного впливу карантинних заходів на підприємців, охорону правопорядку та інформування мешканців.
Попередньо програму розглянули члени депутатської комісії з питань гласності і запропонували доповнити її ще одним пунктом «Про встановлення місцевих податків і зборів у частині збільшення суб’єктів господарювання, звільнення суб’єктів господарювання І та ІІ групи, які здійснюють діяльність на ринках, від єдиного податку». Однак, член виконкому Олександр Трифонов піддав цей пункт критиці.
Ми ж розуміємо, скільки в нас підприємців у місті, їх близько 30 тисяч, є підприємства, їх близько шести тисяч. А це стосується лише, я не знаю, скільки там в оренді тих підприємств? Чи достатньої цих заходів для допомоги, підтримки середнього і малого підприємництва? Ми вчора запропонували звільнити від єдиного податку, але це стосується тільки торговців ринків. Та в нас є і інші: приватний середній бізнес на сьогодні – основа міста Миколаєва, – прокоментував Олександр Трифонов.
Читайте також: На яких пляжах миколаївці зможуть відпочити цього літа?
Міський голова нагадав членам виконкому, що основний удар від карантину прийняли на себе місцеві бюджети. Закупались засоби захисту, апарати ШВЛ та інше обладнання, навіть меблі. Тож слід врахувати негативний досвід на майбутнє.
Насправді, ця програма – це фактично відповідь на запит тих депутатів, котрі увійшли до комісії, щоб ухвалити програму, винести на сесію і так далі. Те, до чого ми дійшли – це ричаги нашого місцевого бюджету. Німеччина, Іспанія чи Італія, які можуть виплатити певні фінансові ресурси, і навіть, якщо такі рішення прийматимуться, то вони ухвалюватимуться на найвищому рівні, на рівні держави. Якщо подібні фінансові ресурси у вигляді субвенцій, дотацій, або ще чогось прийдуть до нас на місцевий рівень, ми звичайно ухвалимо рішення і будемо все це використовувати для потреб малого й середнього бізнесу, – повідомив Олександр Сєнкевич.
Після нетривалого обговорення члени виконкому міську програму боротьби з COVID-19 підтримали одностайно.
Як відомо, пришкільні табори цього року через карантин працювати не будуть. Таке рішення ухвалила комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.