Виділення ₴30 млн для «Облтеплоенерго» є наслідком боргів миколаївців за компослуги, — депутат Дмитро Іванов

Депутат Миколаївської міської ради Дмитро Іванов впевнений, що необхідність у виділенні 30 мільйонів гривень з міського бюджету для ОКП «Миколаївоблтеплоенерго», аби покрити борг перед компанією «Миколаївгаз», постала через проблему багаторічної несплати комунальних послуг жителями міста.

Таку думку він висловив в ефірі програми «Діалог», 22 жовтня.

За словами депутата, разом з колегами вони прийняли рішення терміново виділити необхідну суму і спрямувати її на погашення існуючої заборгованості у «Миколаївоблтеплоенерго», аби була змога вчасно розпочати опалюваний сезон у місті. Далі депутатський корпус чекає робота над тим, аби визначити з яких статей видатків ці кошти будуть зняті.

На жаль, наші мешканці не розуміють, що цей борг — це ті гроші, які вони у свою чергу заборгували місту і нашому комунальному підприємству «Миколаївоблтеплоенерго». Я просто хотів звернути увагу на ось таку статистику: з 1997 року по 2021 рік населення винне 88 мільйонів, хоча у період 1997-2016 років борг складав 50 мільйонів. Треба розуміти, що ці 50 мільйонів — це були зовсім інші гроші свого часу, якщо говорити про цінову вартість, курс валют, тощо. Це добре розуміють бізнесмени, які живуть цими цифрами. А вже інші 38 мільйонів є боргом за новим курсом. Найгірше те, що люди літнього віку мають низький відсоток несплати вартості комунальних послуг, а ті, хто мають гроші і можуть платити ухиляються від цього, — сказав Дмитро Іванов.

Далі він привів свою статистику судових позовів проти неплатників комунальних послуг, зокрема за тепло:

  • у 2017 – 220 позовів;
  • у 2018 – 2 300 позовів;
  • у 2021 – 940 позовів.

Ми бачимо постійну динаміку і збільшення. Щодо даних на цей рік (прим.ред. — 2021) слід розуміти, що ще далеко ще не кінець року і ми тільки переходимо в опалювальний період. А що ж робити, коли почнеться суттєве похолодання? — задався питанням депутат.

Дмитро Іванов додав, як показує практика саме накладання арештів на рухоме і нерухоме майно змушує неплатників закривати борги. Окрім того, за словами депутата, зараз проробляються механізми аби лишати можливості людей, які мають великі заборгованості, виїздити за кордон.

Шановні миколаївці, дуже вас прошу сумліно сплачувати вартість тих послуг, якими вас забезпечує місто, аби Миколаїв більше не опинявся у таких кризових ситуаціях, — закликав миколаївців Дмитро Іванов.

Нагадаємо, 21 жовтня, в ході засідання сесії депутати міської ради проголосували за перерозподіл бюджетних коштів. У тому числі, 30 мільйонів гривень виділили для погашення заборгованості за газ для «Миколаївоблтеплоенерго».

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram