Волонтери відновили дах багатоквартирного будинку у колишньому прифронтовому селі Луч

У селищі Луч Миколаївської області волонтери відремонтували дах і покрівлю будинку, який постраждав внаслідок російського обстрілу. Хто допоміг мешканцям колишнього прифронтового селища і скільки часу знадобилося волонтерам для їх роботи, дивіться у сюжеті.   

Один з ворожих снарядів влучив в бічну стіну, інший впав біля фундаменту, третій поцілив у дах, решта накрили прибудинкову територію. Обстріл того дня забрав життя однієї з мешканок будинку — жінка не встигла добігти до підвалу, уламок ворожого снаряду вбив її на сходах.

Внаслідок обстрілу у будинку вибило всі вікна, у квартирах винесло двері, пошкодило меблі та інші речі. Та найбільших руйнувань зазнав дах. Влучання снарядів і вибухова хвиля зірвали покрівлю і уразили конструкцію даху будинку.

Без покрівлі у будинку потік дах, стіни вкрилися пліснявою, житло буквально почало розвалюватися. Літнє подружжя з третього поверху опинилося у пастці жахливих умов власної квартири.

На початку листопада до селища приїхали волонтери з Миколаєва. Вони прибули, щоб допомогти лучівчанам, адже їхній населений пункт на той час був у кількох кілометрах від лінії зіткнення.

Та найбільше місцеві потребували відновлення даху будинку, адже з настанням холодів перебувати у постраждалому житлі ставало вкрай складно. Заручившись допомогою благодійників волонтери провели обстеження даху, виявили пошкодження стропильної системи і покрівлі. Будівельні матеріали надали у «Товаристві Червоного Хреста» і вже на початку березня цього року стартували ремонтні роботи.

Бригада волонтерів складалася з трьох чоловік, ще четверо селян долучилися допомогти. За майже три тижні вони замінили біля тисячі квадратних метрів покрівлі.

Місцеві дякують волонтерам за допомогу. Тепер коли їм закрили дах мешканці зможуть продовжити відновлення будинку і своїх квартир. На цій триповерхівці волонтери не зупиняються. Вже за два тижні вони приступлять до відновлення покрівлі сусіднього будинку, котрий як і багато інших в селищі Луч постраждав від війни. 

Нагадаємо, село Білозірка Первомайської громади у березні 2022 року окупували російські війська. Хоч окупанти не зуміли надовго закріпитися в населеному пункті, від наслідків їхнього перебування місцеві жителі не оговталися й досі. Що довелося пережити і як Білозірка відновлюється нині, дивіться у сюжеті телеканалу «МАРТ».

Більше про актуальну інформацію щодо ситуацію в Україні та Миколаївській області може знайти:

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram