Бачили російську окупацію і витримували ворожі обстріли: історії про війну з села Білозірка

Рік тому село Білозірка Первомайської громади окупували російські війська. Хоч окупанти не зуміли надовго закріпитися в населеному пункті, від наслідків їхнього перебування місцеві жителі не оговталися й досі. Що довелося пережити і як Білозірка відновлюється нині, дивіться у сюжеті телеканалу «МАРТ».

Березень 2022 року назавжди запам’ятається мешканцям села Білозірка Первомайської громади. Тоді їх рідний край був на кілька тижнів окупувала російська армія. Місцеві пригадують, як загарбники багаточисельною колоною заходили у село. Плануючи свій наступ на Миколаїв, Білозірка була необхідна для базування військових і техніки.

Своє слабке становище і невизнання у селі розуміли й самі росіяни. Незадовго після окупації Білозірки біля села почали точитися бої між українськими військами і загарбниками. Були випадки, коли бойові зіткнення ставалася прямо на вулицях села.

Незабаром Збройні сили України вибили ворога і звільнили Білозірку. Після деокупації більшої частини Первомайської громади, російські війська почали тероризувати місцеве населення регулярними нищівними обстрілами. Від початку великої війни у селі постраждали низка соціальних об’єктів та житлових будинків.

Після звільнення Снігурівки та частково Херсонщини у Білозірці, як і у всій громаді зберігається відносне затишшя. За інформацією селищної військової адміністрації до 24 лютого у селі проживало понад 1300 чоловік. На сьогодні в селі перебуває близько восьми ста людей.

Після звільнення і стабілізаційних заходів у громаду все частіше почали приїжджати журналісти, аби демонструвати наслідки окупації, періоду активних обстрілів і необхідність у гуманітарній допомозі. Зокрема, про це йшлося в одному з сюжетів телеканалу «МАРТ». Тож волонтери на сьогодні надають чималу підтримку населенню і місцевій владі у забезпеченні продуктових наборів.

Зараз у Білозірці немає проблем зі світлом, газом і водопостачанням. Головна увага зараз зосереджена на відновленні зруйнованих будинків, які постраждали під час бойових дій. Також у планах відновлення школи, дитячого садочку і амбулаторії. Наразі триває обстеження цих об’єктів і формується технічна документація, аби у майбутньому відбудовувати важливу для села соціальну інфраструктуру.

Нагадаємо, села Квітневе і Киселівка Первомайської громади є одними з найбільш постраждалих населених пунктів у Миколаївській області. Перше рашисти вразили вогневою системою «Солнцепек», по другому 9 місяців гатили з важкої зброї.

Більше про актуальну інформацію щодо ситуацію в Україні та Миколаївській області може знайти:

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram