Віталій Кім розповів про миколаївські виші, постраждалі від війни та майбутній навчальний рік

До 1 вересня цього року на Миколаївщині навряд чи встигнуть завершити будівництво укриттів у всіх закладах середньої освіти. Про це повідомив начальник обласної військової адміністрації Віталій Кім під час пресконференції у середу, 24 травня. Також керівник області розповів про долю трьох миколаївських університетів, які минулого року були зруйновані російськими обстрілами. Про все детально дивіться у сюжеті.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу «МАРТ».

Головними умовами для старту очного навчання у закладах середньої освіти на Миколаївщині є безпекова ситуація, а також наявність укриття у дитсадках, гімназіях та ліцеях. Відповідаючи на питання щодо стану підготовки освітніх закладів до нового навчального року начальник обласної військової адміністрації Віталій Кім під час пресконференції зазначив, до осені не встигнуть зробити все необхідне.

Рішення щодо старту освітнього процесу оффлайн восени ще не має, додає Віталій Кім. Щодо Миколаєва, то в обласному центрі окреме рішення буде ухвалювати міська рада. Керівник області припустив частково відновити очне навчання у школах можливо.

Також йшла мова про долю постраждалих від війни університетів. Торік внаслідок російських обстрілів зазнали руйнувань корпуси трьох місцевих вишів: Чорноморського національного університету  імені Петра Могили, Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, а також Миколаївського національного університету імені Василя Сухомлинського. За словами Віталія Кіма один університет вже відновлюють, другий планується відбудовувати, а третій потребує реорганізації та приєднання до іншого.

Які саме університети він мав на увазі, очільник області не уточнив. Втім відомо, що у зруйнованому корпусі миколаївської «Могилянки» ще торік почали роботи з відновлення. А посол Данії під час візиту до Миколаєва повідомив, що його країна розгляне можливість відновлення будівлі університету кораблебудування.  

Більше про актуальну інформацію щодо ситуації в Україні та Миколаївській області може знайти:

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram