Віталій Кім про ситуацію на фронті, посівну та відновлення водопостачання: деталі брифінгу

Голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім під час брифінгу прокоментував ситуацію на південному фронті. За його словами, російські окупанти суттєво знизили свою активність, є деморалізованими і нині зосереджують свої зусилля на утриманні зайнятих раніше позицій на тимчасово окупованих територіях.

Про найголовніше з брифінгу – у сюжеті телеканалу «МАРТ». 

Останні дві доби ситуація на миколаївському напрямку залишається стабільно напруженою. Попри те, що ворог не обстрілює місто, російська армія продовжує гатити по населених пунктах вздовж лінії розмежування у західній частині Херсонщини. Окупанти не наважуються просуватися далі, тож здебільшого сконцентровані на укріпленні зайнятих раніше позицій.  

Російське корабельне угруповання в Чорному морі продовжує тримати під загрозою ракетних ударів низку регіонів України, зазначають в оперативному командуванні «Південь». Не виключають і застосування  ракетних комплексів з Криму та стратегічної авіації.

Бачимо загрозу, але вона не на часі. Адже ЗСУ також на південному напрямку дуже ефективно топлять кораблі окупантів. Тим самим вони не дають їм змоги підготуватися, аби хоча б спробувати загрожувати нам висадкою на півдні України, — сказав Віталій Кім.

Голова обласної військової адміністрації Віталій Кім зазначає, Миколаївщина постійно приймає евакуйованих із зони активних бойових дій і тимчасово окупований територій людей. З області вже виїхали понад 21 тисяча цивільних.

Дивіться також: Заступник глави ОП Кирило Тимошенко
дав брифінг у Миколаєві: про що говорив

Прокоментував Віталій Кім і перебіг посівної кампанії. Він зауважив, що в неокупованих населених пунктах Миколаївщини фермери змогли виконати план з посівної на 85%. Нині в регіоні розмірковують, як зерно, яке вирощується на прифронтовій Миколаївщині, віддавати на експорт.

Щодо ситуації з водопостачанням у Миколаєві очільник області заявив, що відновлення мережі триває і обласна військова адміністрація у цьому питанні рухається за кількома напрямками. 

По-перше, це відновлення централізованого водопостачання. По-друге, проєкт з буріння свердловин і приєднання підземних вод до мережі. Третій варіант із забору води з річки Південний Буг. А також ми думаємо над тим, аби проводити водоочистку зворотнім осмосом по всьому місту. Кожен з варіантів зараз опрацьовуємо, — розповів Віталій Кім.

Наразі ж Миколаїв забезпечений технічною водою, питну ж продовжують завозити з інших областей. Також її можна купити в магазинах. 

Нагадаємо, у Миколаївській обласній військовій адміністрації підбили перші підсумки відновлення водопостачання в Миколаєві. Її очільник Віталій Кім зазначає, цю проблему вирішували спільно з Офісом Президента. 

Як відомо, актуальну інформацію про ситуацію в Україні та Миколаївській області в умовах російсько-Української війни можна знайти:

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram