Віталій Кім про ситуацію в Миколаєві та області: головне з брифінгу

У п’ятницю, 13 травня, голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім поспілкувався з представниками медіа. Під час брифінгу він розповів про ситуацію у прифронтовому Миколаєві та регіоні, зокрема, прокоментував процес відновлення водопостачання, гуманітарне становище та вирішення проблеми з паливом.

Телеканал «МАРТ» зібрав найголовніше із зустрічі. 

У обласній військовій адміністрації підбили перші підсумки відновлення водопостачання в Миколаєві. Її очільник Віталій Кім зазначає, цю проблему вирішували спільно з Офісом Президента. Нині миколаївську мережу забезпечують водою трьома способами.

Йдемо шляхом забору води з річки, а також фільтрацією через очисні споруди. Також займаємося бурінням скважин. А ще плануємо на майбутнє роботи забір води з Південного Бугу, за допомогою осмосу, щоб ми могли бути безпечні з точки зору адміністративних наших кордонів. Тобто, аби ми не залежали не від кого, — пояснив він.

Гуманітарну ситуацію в місті очільник області називає стабільно сприятливою. Допомога надходить регулярно. Водночас підприємницька галузь знаходиться в досить напруженому стані.

Обговорили і паливну безпеку в регіоні. За словами Віталія Кіма, впродовж одного-двох тижнів паливо на місцевих АЗС таки з’явиться. Ця проблема є глобальною і вирішується на державному рівні.

Дивіться також: Заступник глави ОП Кирило Тимошенко дав брифінг у Миколаєві: про що говорив

Щодо масштабів збитків, які Російська Федерація завдала області, нині спеціалісти щодня збирають інформацію, яка підтверджуватиме руйнування приватної, державної та комунальної власності. Окрім цього, керівництво області та міста спільно працюють над розв’язанням інфраструктурних проблем, які зависли у повітрі ще до повномасштабного вторгнення РФ.

Є спрощені процедури зараз щодо передачі майна, у тому числі мостів. Зараз разом з мером Миколаєва Олександром Сєнкевичем ми хочемо це питання довести до логічного кінця. Друге — зараз заморожені капітальні видатки на будівництво, але в межах експлуатації ми відновили дороги та дещо інше. Щодо відновлення мостів, які входять до «Великого будівництва» — це у селі Троїцьке та місті Вознесенськ. Третє — Офіс президента дозволяє процеду «Проєктуй та будуй» для того, щоб у нас були проєкти готові на 100% на момент завершення війни. І четверта проблема: вона юридична, адже у нас не вся область деокупована, — зазначив Віталій Кім.

Це створює юридичні перешкоди стати в чергу на відбудову. Тому головною метою наразі є деокупація Снігурівки з селами поблизу, а також повний контроль над територією регіону.

А от щодо того, чи слід людям лишатися зараз у прифронтовій Миколаївській області, Віталій Кім зауважив, не готовий впливати на рішення людей. Це вибір кожного, – каже він. А також додає, якщо тут є робота на благо держави і суспільства, залишатися варто, бо місто й область має працювати.

Нагадаємо, голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім під час інформаційного телемарафону заявив, що Миколаївська область активно готується до курортного сезон попри військовий стан.

Як відомо, актуальну інформацію про ситуацію в Україні та Миколаївській області в умовах російсько-Української війни можна знайти:

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram