Визволитель Миколаєва Дмитро Іванець, на честь прийдешнього свята, був нагороджений адміністрацією Заводського району Миколаєва пам’ятним знаком «За бойові заслуги».
В роки війни Дмитру Прокоповичу було 18, а в той час до лав армії брали юнаків не молодше 22-х років. Однак після окупації Миколаєва юнак втік з міста та все ж потрапив на фронт.
Потім, коли німці відступали – вони ж сказали, що місто знищать і населення з міста все виганяли, – а я втік, я знав, що буде війна, я втік у Снігурівський район і мене там взяли, відразу без нічого в польовий військкомат. В полі зловили і дали повістку, куди з’явитися. Відразу забрали, бо людей для фронту не вистачало, – пригадує ветеран.
Визволяв Білорусію, Польщу, країни Прибалтики, Східну Пруссію, столицю Чехословаччини – Прагу. Брав участь в боях за взяття Берліна. Всю війну пройшов в “піхоті”.
Я Білорусію пройшов до Бреста, якраз повністю пройшов і мене під Брестом поранило, – розповідає Дмитро Іванець.
Дивіться також: Напередодні 9 травня департамент ЖКГ облаштував територію біля всіх пам’ятних знаків у Миколаєві
Після війни чоловік газифікував рідний Миколаїв, потім працював на Чорноморському суднобудівному заводі. Має ордени «За мужність» та «Вітчизняної війни». На честь 75-ї річниці перемоги над нацизмом отримав знак народної пошани.
Таку ж нагороду начальник Заводського адміністрації Віктор Дмитрук особисто вручив полковнику у відставці, інваліду війни і учаснику бойових дій в Другій Світовій Григорію Шийко. Чоловік всю Другу Світову пройшов зв’язківцем від Бердянська до річки Ельба, брав участь в Берлінській операції та в боях за оборону Сталінграду у складі мінометної дивізії, що давала відсіч ворогу за допомогою легендарних «Катюш». Каже німці дуже боялись ці надзвичайно потужні реактивні установки.
Вони давали таку абсолютну поразку. А ще під Сталінградом нам дали комплект снарядів, запальні суміші, ми дали залп, там все горіло, земля горіла. Більше вони і не намагалися навіть наступати, – діліться Спогади Григорій Михайлович.
У ветерана з дружиною два дорослих сина. Незмінна супутниця всього життя – Галина Георгіївна каже, завжди слідувала за чоловіком-військовим. Зрештою осіли саме в Миколаєві. З часом обжилися в новому для себе місті, тут і залишились. Григорій Шийко після перемоги викладав в університеті адмірала Макарова, навіть видав підручник. Також завдяки укладачу – історико знавцю Тетяні Волошиній видав книгу про своє нелегке, але цікаве життя.
Нагадаємо, 9-го травня пройде без масових заходів, ТРК МАРТ вестиме телемарафон.
Як відомо, вручення Ордену Марії Терезії цьогоріч не відбудеться.
Раніше повідомлялось, Кім Чен Ин отримав медаль від Путіна.