Фото: Верховна рада України

Верховна Рада розгляне збільшення соціальної допомоги й індексацію доходів

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів на своєму засіданні включив до порядку денного сесії Верховної Ради України два законопроєкти авторства народних депутатів.

Як повідомляє Діло з посиланням на народного депутата України Михайла Цимбалюка, Законом України “Про індексацію грошових доходів населення” було передбачено, що індексація грошових доходів населення здійснюється при перевищенні порогу інфляції 101%, у тому числі й пенсій.

Читайте також: Вчені знайшли незвичайний спосіб боротьби з апатією у літніх людей

“Проте у порушення статті 22 Конституції України, індексація грошових доходів населення здійснюється при перевищенні порогу інфляції 103%. Цю норму має врегулювати наш законопроєкт №4005”, – зазначив народний депутат.

Також профільний комітет вніс на розгляд народних депутатів проєкт закону Про внесення змін до Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям” щодо збільшення розміру допомоги (№ 4006).

“Нашим законопроєктом передбачено припинення порушення Конституції України, аби при визначенні розміру допомоги малозабезпеченим сім’ям враховувалися фактичні прожиткові мінімуми, а також вилучається норма, що розмір державної соціальної допомоги визначається з урахуванням рівня забезпечення прожиткового мінімуму”, – підсумував Михайло Цимбалюк.

Нагадаємо, що Президент України Володимир Зеленський доручив розробити новий законопроект, щоб гарантувати дітям медпрацівників, які загинули від ускладнень COVID-19, навчання у вишах за рахунок держави. Діти отримають розширені права пільгового вступу до установ вищої освіти.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram