Верховна Рада прийняла закон про ринок землі у другому читанні

У ніч на 31 березня Верховна рада України прийняла в другому читанні законопроект № 2178-10 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення“.

За прийняття документа проголосували 259 нардепів.

“Я ставлю на голосування прийняття у другому читанні та в цілому з техніко-юридичними правками, з урахуванням усіх правок у додатковій таблиці… Прошу підтримати та проголосувати. За – 259. Рішення прийнято”, – заявив перший заступник голови ВР Руслан Стефанчук.

Зокрема, за проголосували 259 парламентарів, проти – 24, утрималися – 3, не голосували – 29.

Так, фракція “Слуга народу” віддала 206 голосів, “Європейська солідарність” – 23 голоси, “Голос” – 13, депутатська група “Довіра” – 12, ще 5 голосів – позафракційні депутати. При цьому фракції ОПЗЖ, “Батьківщина” та депутатська група “За майбутнє” не підтримали прийняття закону жодним голосом.

Документ набуде чинності 1 липня 2021 року. Закон передбачає: 

  • перші два роки землю зможуть купувати тільки фізичні особи-громадяни України і не більше 100 гектарів в одні руки;
  • через чотири роки землю зможуть купувати, як і передбачається базовою моделлю, українські юридичні особи не більше 10 тисяч гектарів в одні руки;
  • землі сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності продаватися не будуть;
  • питання продажу землі іноземцям розглядатиметься на референдумі.
Президент України Володимир Зеленський

До 1 січня 2030 року ціна продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, виділених у натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв), не може бути меншою за їх нормативну грошову оцінку, – зазначається у документі.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла антикоронавірусний закон.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram