Фото: Верховна рада України

Рада дозволила українцям змінювати по батькові вже з 14 років

Депутати Верховної Ради України під час чергового засідання у вівторок, 3 листопада, взяли за основу і в цілому законопроект №2450, що дозволяє змінювати по батькові.

Змінювати по батькові буде можливо вже наступного року. Відповідноа відповідне рішення проголосували 259 народних депутатів.

Проект закону вносить зміни до Цивільного та Сімейного кодексу України.

Зокрема, в Цивільному кодексі пропонується передбачити право людини на наступне:

  • по батькові можна змінити з 16 років
  • з 14-річного віку по батькові змінити можна тільки за згодою батьків або опікуна
  • якщо один з батьків проти зміни по батькові дитини, питання вирішується органами опіки та піклування, або в суді. До уваги береться виконання своїх обов’язків батьками та інші обставини, які можуть вплинути на рішення на користь інтересів дитини.
Читайте також: Зеленський готовий розпустити Раду у разі політичного колапсу

Відповідні зміни пропонується внести також до Сімейного кодексу. Згідно з пояснювальною запискою, законопроект розроблено на виконання рішення Європейського суду з прав людини у справі “Гарнага проти України” (Garnaga v. Ukraine) від 16 травня 2013 року, в якому ЄСПЛ встановив порушення статті 8 Конвенції про захист прав людини і основних свобод з огляду на те, що відповідні положення законодавства України, що регулюють питання зміни по батькові, сформульовані недостатньо чітко.

Цей закон набирає чинності з 1 січня 2021 року.

Також нагадаємо, що у Верховній Раді зареєстрований законопроект щодо відновлення чинності положень законодавства про електронне декларування, скасованих Конституційним судом.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram