Фото: РБК-Україна

Зеленський готовий розпустити Раду у разі політичного колапсу

Президент Володимир Зеленський готовий вдатися до розпуску Верховної Ради, якщо парламент не підтримає законопроєкт про перезавантаження Конституційного Суду і це призведе до політичного колапсу в країні.

Про це він заявив у програмі “Свобода слова” на ICTV, повідомляє Укрінформ.

“Я хочу, щоб цей парламент працював на державу… Від реалізації нашого плану і від висновків, які зроблять наші депутати, це теж буде залежати. Тому, якщо буде так, що це буде політичний колапс і реальний політичний конфлікт, і я побачу, що немає підтримки у Верховній Раді, а перш за все у “слуг народу”, тому що вони ішли і, чесно кажучи, вони розуміють, що … все ж таки вони завдяки мені стали депутатами і за підтримки суспільства, голосування народу. Але вони повинні розуміти відповідальність. І якщо ми підемо врозріз, ми будемо виходити з цього кута навіть таким шляхом”, – сказав глава держави..

Хронологія подій наступна – 27 жовтня Конституційний Суд визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, що передбачає покарання за недостовірне декларування, що передбачає покарання за недостовірне декларування. Зокрема, ця стаття встановлює відповідальність у вигляді штрафу чи позбавлення волі за подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Читайте також: Перемир’я допомогло мінімізувати українські втрати на Донбасі, – Зеленський

28 жовтня НАЗК на виконання рішення КСУ закрило доступ до Реєстру декларацій. В Агентстві заявили, що судді КС ухвалили це рішення у власних інтересах, оскільки відомство виявило у кількох з них ознаки декларування недостовірної інформації.

29 жовтня Президент скликав термінове закрите засідання РНБО для визначення заходів невідкладної реакції держави на нові загрози та виклики національній безпеці та обороні.

Читайте також: Нам потрібна допомога всього світу, – Зеленський про укладання мирної угоди з Путіним

Глава держави 30 жовтня вніс до Верховної Ради законопроєкт “Про відновлення довіри до конституційного судочинства”, яким пропонується визнати, що рішення Конституційного Суду від 27 жовтня 2020 року є “нікчемним” (таким, що не створює правових наслідків) як таке, що прийняте суддями КСУ в умовах реального конфлікту інтересів.

Крім того, передбачається, що повноваження складу КСУ, який діяв на момент прийняття ним згаданого рішення, припиняються з дня набрання чинності цим законом.

Читайте також: Раді пропонують посилити покарання за вчинення правопорушень проти журналістів

2 листопада Президент під час засідання фракції партії “Слуга народу” закликав депутатів підтримати дострокове припинення повноважень чинного складу КСУ.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram