Мозок. Фото - Pixabay

Вчені відкрили новий спосіб омолодження мозку

Ключову роль в цьому процесі відіграють кишкові бактерії.

Вчені з Великобританії і Італії проведи наукову роботу, під час якої відкрили новий спосіб омолодження мозку. Дана маніпуляція грунтується на формуванні спеціальної мікробіоти кишечника, повідомляє Lenta.

Науковці вже давно вказують на зв’язок роботи мозку і стану мікробіоти кишечника. Вона впливає не тільки на когнітивні функції, але може позначатися і на емоційному тлі, провокуючи депресію і формуючи характер. Вчені вже встановили, ключову роль в цьому процесі відіграють кишкові бактерії, але точні механізми їх взаємодії з нейронних центром поки не встановлені, хоча і неодноразово фіксувалися.

Читайте також: Кава захистить від хвороби Паркінсона

У спробі дізнатися, як мікроорганізми з кишечника впливають на самопочуття людини, фахівці провели досвід на лабораторних гризунах. Вони трансплантували молодим мишам бактерії старих, і це призвело до погіршення роботи мозку у багатьох особин. Вони втратили здатність швидко набувати нових навичок і у них погіршилися показники просторового навчання.

Вчені вважають, що отримана інформація є важливою. На основі цих даних в перспективі можна розробити методику омолодження мозку.

Раніше повідомлялось про те, що нейробіологи знайшли нові докази того, що навчання грі на музичному інструменті може бути корисне для мозку.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram