Вакцинація стане перевіркою Степанова на посаді очільника МОЗ, – Зеленський

Президент Володимир Зеленський вважає міністра охорони здоров’я Максима Степанова міцнішим за попередників.

За словами очільника країни, питання подальшого перебування Степанова на посаді міністра охорони здоров’я залежатиме від успішності вакцинації. Про це глава держави розповів в інтерв’ю виданню “Фокус”, повідомляє Рубрика.

Читайте також: Україна зарезервувала вакцину для 5% населення

“Мені дуже складно оцінювати. Він найміцніший з усіх, хто був. Це точно. Він намагається. Вважаю, що премʼєр-міністр і міністр охорони здоровʼя повинні щільніше працювати разом, повноцінною командою. Мені здається, що це важливо”, – відповів Зеленський.

Президент переконаний, що вакцинація населення проти COVID-19 стане найскладнішим викликом для міністра Степанова, оскільки Україна не входить до переліку пріоритетних країн, які найближчим часом отримають вакцину.

“І ось тут виявляється – міністр чи не міністр. Бо якщо твоя країна не входить до списку тих, кому і так нададуть вакцину, і так все буде нормально, і так будуть великі доплати лікарям, ти повинен зробити все, щоб ми опинилися в цьому списку. Це і є перевірка”, – підкреслив Глава держави.

Зеленський зазначив, що результат роботи чинного очільника МОЗ побачимо в лютому і березні наступного року. Президент пояснив, що поставив Степанову завдання отримати вакцину наприкінці січня, в крайньому разі – у лютому.

Читайте також: Сімейні лікарі зможуть тестувати на COVID-19, – Степанов

Водночас він додав, що зміна трьох міністрів охорони здоров’я, яка вже відбулася за його президентської каденції, пояснюється складністю протидії пандемії COVID-19.

“Коронавірус – це війна. А на війні солдат в атаку веде за собою командир. Якщо він не веде, а першим в атаку біжить солдат, треба міняти командира. Якщо командира вбили, треба, щоб зʼявився інший. Тут те саме. Я вважаю, що вірус психологічно вбивав міністрів. Вони не могли дуже швидко виконувати завдання не тому, що погані, а тому що були міністрами в такий час”, – запевнив Зеленський.

Нагадаємо, що Міністерство охорони здоров’я очікує зростання захворюваності коронавірусною хворобою найближчим часом. Можливе зростання пов’язують з новорічними святами. 

Також Україна може безкоштовно отримати додаткові 8 млн доз вакцини від коронавірусу в межах ініціативи COVAX на додачу до вже гарантованих восьми мільйонів. Таким чином, загальна кількість доз, що надаються, може сягнути 16 млн. 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram