Вакцини від коронавірусу ефективні проти нового штаму COVID-19, – РНБО

Вакцини компаній Pfizer/BioNTech і Moderna забезпечують захист від нових, більш заразних штамів COVID-19.

Про це повідомив ефірі телеканалу “Україна 24” голова комісії з біобезпеки та біологічного захисту при Раді національної безпеки і оборони України, академік НАНУ Сергій Комісаренко, передає Укрінформ.

Читайте також: Вакцинація стане перевіркою Степанова на посаді очільника МОЗ, – Зеленський

“Оприлюднені дані, наскільки вакцина як Pfizer чи Moderna захищають від нового штаму, який поширюється з Великої Британії та ПАР. Дослідження з сироваткою людей, які були проімунізовані з вірусом, в якому була введена штучна мутація, продемонструвало, що вакцина захищає цих людей від нового вірусу”, – зазначив він.

Читайте також: Сімейні лікарі зможуть тестувати на COVID-19, – Степанов

За словами фахівця, вакцина від коронавірусу забезпечує триваліший захист, ніж вакцина від грипу. Новітні дослідження свідчать, що захист зберігатиметься майже рік, і, можливо, довше.

“Вакцина проти COVID-19 працюватиме значно довше, ніж вакцина проти грипу, тобто щонайменше 8 місяців, а можливо і до двох років”, – додав він.

Нагадаємо, що Міністерство охорони здоров’я очікує зростання захворюваності коронавірусною хворобою найближчим часом. Можливе зростання пов’язують з новорічними святами.

Також Україна може безкоштовно отримати додаткові 8 млн доз вакцини від коронавірусу в межах ініціативи COVAX на додачу до вже гарантованих восьми мільйонів. Таким чином, загальна кількість доз, що надаються, може сягнути 16 млн.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram