Фото: Максим Степанов / Facebook

Вакцинуватися проти коронавірусу готові 42% медиків, – Степанов

За даними міністра охорони здоров’я Максима Степанова, в Україні готові вакцинуватися від коронавірусу 42% медичних працівників.

Про це Максим Степанов повідомив в ефірі програми “Свобода слова Савіка Шустера”, передає Укрінформ.

“Якщо брати медичних працівників, то у нас близько 42% людей, які будуть вакцинуватися. Водночас є велика група людей, які перехворіли на коронавірус. І якщо ти перехворів, і не пройшло 6 місяців після хвороби, то ми вважаємо, що людина може не вакцинуватися”, – сказав Степанов.

Він вкотре заявив, що наступного тижня розпочинається перший етап вакцинації, який охопить 367 тисяч осіб: насамперед працівників COVID-лікарень, екстренної медичної допомоги, соціальної сфери.

Читайте також: В Україні під COVID-вакцинацію можуть задіяти кабінети для щеплень дітей

За словами міністра, на другому етапі щеплення зроблять 2,5 млн громадян.

“Перший етап у нас буде робитися мобільними бригадами – 572 бригади по країні. А потім ми переходимо на щеплення на базі кабінетів сімейних лікарів – загалом 4 250 кабінетів щеплень”, – пояснив Степанов.

Він додав, що такої маштабної вакцинації в Україні ніколи ще не було, адже в дуже стислі терміни потрібно надати доступ до вакцини всім без винятку громадянам від 18 років.

Нагадаємо, що Міністерство фінансів, МОЗ та Світовий банк напрацьовують питання можливої реалізації проєкту “Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні”.

Також повідомлялось, що компанія Sinovac подала заявку про державну реєстрацію в Україні вакцини проти COVID-19.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram