Україна може отримати від Світового банку $90 мільйонів позики за COVID-вакцинацію

Міністерство фінансів, МОЗ та Світовий банк напрацьовують питання можливої реалізації проєкту «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні.

Про це повідомили у прес-службі Мінфіну, передає Укрінформ. На нараді Мінфіну, МОЗ та Світового банку обговорювалося питання підтримки сфери охорони здоров’я у частині проведення вакцинації від COVID-19, що передбачає поповнення загального фонду державного бюджету.

Йдеться про те, що показником виконання буде визначено відсоток осіб групи ризику, які отримали вакцинацію від COVID-19 відповідною кількістю доз.

“Мінфін підтримує ініціативи Світового банку з реалізації спільного з МОЗ проєкту «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні. Однак слід розуміти, що це кредитні кошти, а тому їх спрямування має бути обґрунтованим та раціональним. Окрім того, маємо максимально виконати всі зобовʼязання, щоб покращити інвестиційний мікроклімат в Україні”, – сказав заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев.

Читайте також: До кінця року МОЗ планує дати можливість всім охочим безкоштовно вакцинуватись

Отже, за умови проведення вакцинації 10 млн осіб, які належать до групи ризику, Україна зможе отримати компенсацію в обсязі 30 млн дол., підкреслили в міністерстві.

“За результатами наради вирішено надалі продовжувати комунікацію щодо реалізації цього проєкту та здійснення всіх процедур, повʼязаних із вакцинацією в Україні”, – зазначається в повідомленні.

Нагадаємо, що Президент Володимир Зеленський пообіцяв скасувати карантинні обмеження в Україні для тих, хто вакцинується або перехворів COVID-19.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram