В уряді планують спростити виплати родинам медиків, що померли від COVID-19

З січня уряд планує спростити процес надання допомоги сім’ям медиків, які померли від COVID-19.

Про це розповіла міністр соціальної політики Марина Лазебна в інтерв’ю Радіо Свобода.

За її словами, таку допомогу вже виплатили сім’ям 53 медичних працівників.

Ми бачимо критичну статистику, коли гинуть медики від COVID, факт є. Але є законодавство України, яке говорить, що для того, щоб підтвердити, що це професійне захворювання, тобто нещасний випадок на робочому місці… треба пройти відповідну процедуру. Це Держпраці робить, створюється комісія. В комісію входять медичні працівники. Потім акти. Це по два, по три місяці все відбувається. І, звичайно, якщо навіть сьогодні ми візьмемо, що більше ніж 170 вже такі розслідування пройшли, то тільки 30% підтверджує факт, що захворів медик на робочому місці. Всі інші не підтверджуються, – сказала вона.

За словами міністра, в уряді чітко знають заклади, де лікують хворих COVID, і хочуть вивести їх з “всієї бюрократичної процедури цих довгих розслідувань”.

Якщо ми знаємо, що ці люди працюють із COVID, якщо стався трагічний випадок загибелі медика, то буде спрощена процедура, просто заклад охорони здоров’я робитиме акт щодо захворювання або смерті на робочому місці і будуть такі акти відразу надходити у фонд. Прибираємо велику комісію Держпраці, профпатологи і так далі, і будемо надавати за спрощеним порядком… Я думаю, що січень піде по новому порядку, – наголосила Марина Лазебна.

Нагадаємо, з 1 січня 2021 в Україні мінімальна зарплата зросла до 6 тисяч гривень.

Як відомо, з 1 січня зарплати працівників освітньої сфери в Україні збільшилися на 20%.

Раніше повідомлялось, фізичні особи-підприємці першої групи за грудень 2020 року та січень – травень 2021 року позбавлені від сплати єдиного податку.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram