ФОПів першої групи тимчасово звільнили від єдиного податку

Фізичні особи-підприємці першої групи за грудень 2020 року та січень – травень 2021 року позбавлені від сплати єдиного податку. Звільнення не застосовується в разі порушення такими ФОПамі умов застосування першої групи платників єдиного податку.

Про це повідомляє прес-служба Державної податкової служби.

У зазначених періодах податкові органи не будуть здійснювати нарахування єдиного податку для зареєстрованих фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку першої групи, – йдеться в повідомленні.

У відповідності з Податковим кодексом, перша група – фізичні особи-підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн гривень. Єдиний податок становить 5% від доходів.

Відзначимо, для фізичних осіб-підприємців з 1 січня 2021 року скасовується обов’язковість ведення паперової книги обліку доходів. Реєстрація книги в контролюючих органах також скасовується.

Нагадаємо, з 1 січня 2021 в Україні мінімальна зарплата зросла до 6 тисяч гривень.

Раніше повідомлялось, з 1 січня 2021 року Державне підприємство «Поліграфічний комбінат «Україна» підвищить вартість бланків біометричних документів.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram