В Україні з’являться нові безкоштовні експрес-тести на коронавірус, – Віктор Ляшко

Найближчим часом в Україні повинні з’явитися нові експрес-тести на антиген, завдяки яким можна буде за півгодини виявити, чи має людина коронавірус.

Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко в інтерв’ю Радіо Свобода.

Додатково до тестувань методом ПЛР зараз з’явилися нові експрес-тести на антиген. Вони визнані ВООЗ і рекомендовані для застосування при масовому тестуванні. Ми робимо все можливе, щоб найближчим часом на наступному тижні в Україні вже з’явилися ці тести, які будуть безкоштовні для людей, – сказав Віктор Ляшко.

За його словами, ці тести зможуть використовуватися сімейними лікарями та мобільними бригадами. Також при госпіталізації людини в лікарню медперсонал буде мати можливість відразу зробити тест, тому що тривалість отримання результату – від 15 до 30 хвилин, і для тестування не потрібні будь-які спеціальні лабораторні умови.

Віктор Ляшко додав, що достовірність цих тестів така ж, як і у тесту полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР).

Нагадаємо, Віктор Ляшко заявив, що введення жорсткого локдауна, як на початку пандемії – це «виключно резервний момент».

Як відомо, заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко розповів як голосувати на виборах під час карантину.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram