В Україні збільшать кількість безкоштовних COVID-тестувань, – МОЗ

У Міністерстві охорони здоров’я оновили стандарт надання медичної допомоги в частині здійснення тестування на COVID-19.

Про це повідомив на брифінгу глава МОЗ Максим Степанов, передає Укрінформ.

“Ми оновили стандарт надання медичної допомоги в частині здійснення тестування. Я підписав відповідний наказ, і до цього дав доручення, щоб ми суттєво розширили перелік осіб, яких ми будемо тестувати, і тестувати безкоштовно, щоб збільшити кількість тестувань”, – сказав Степанов.

Глава МОЗ уточнив, що лабораторії, які є в підпорядкуванні МОЗ, не завантажені на 100 відсотків, і що у них зменшилася кількість людей, які звертаються за тестуванням.

Читайте також: Головний санлікар Ляшко прогнозує, що епідемія коронавірусу в Україні піде на спад у травні

Окрім того, за його словами, було додано тестування методом експрес-діагностики, – швидкі тести на антиген, де результат встановлюється за 15 хвилин.

“Кого тестуватимемо у такий спосіб, – це люди, які мають відповідні ознаки коронавірусної хвороби або будь-якого респіраторного захворювання. Але у цьому випадку, якщо експрес-тест є позитивним, то він буде потребувати підтвердження ПЛР-тестом. Окрім того, особи, які мали близький контакт з людьми, які захворіли COVID-19, теж будуть потребувати тестування експрес-тестами на антиген”, – уточнив Степанов.

Глав МОЗ зазначив, що він уже дав відповідне завдання головному санітарному лікарю Віктору Ляшку і підрозділам МОЗ, щоб було підготовлено достатньо чіткий і зрозумілий алгоритм, як це відбувається, щоб все це було викладено доступною мовою.

Нагадаємо, Кабінет міністрів визначився з датою запровадження локдауну в Україні – його введуть наступного року – з 8 по 24 січня.

Як відомо, в Україні на COVID-19 вже перехворіло приблизно 3% населення. Ситуація з пандемією COVID-19 «дуже складна» і «тривожна», як практично у цілому світі.

Раніше повідомлялось, в Україні вакцину від коронавірусу можна буде купити на комерційній основі і вакцинуватись за власним бажанням.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram