Приблизно 3% населення України вже перехворіло на коронавірус – МОЗ

В Україні на COVID-19 вже перехворіло приблизно 3% населення. Ситуація з пандемією COVID-19 «дуже складна» і «тривожна», як практично у цілому світі.

Про це заявила заступниця міністра охорони здоров’я України Ірина Микичак в інтерв’ю порталу «Телеграф».

Захворюваність висока, темпи поширення стрімкі, пацієнти в стаціонарах тяжкі зі складно прогнозованим перебігом хвороби. Думаю, жодна країна не знає реальних масштабів захворюваності: по-перше, не всі дослідження дають позитивний тест, навіть при наявності всієї симптоматики. По-друге, нереально тестувати все населення, є дуже багато носіїв, безсимптомних та легких форм хвороби.

За оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ, ковідом вже перехворіло приблизно 3% населення України, – зазначила вона.

Микичак відзначила, що близько 20% COVID-хворих госпіталізуються з ускладненнями, лікування тривале, перебіг хвороби складно прогнозований.

Пацієнти потребують не тільки особливих умов, посиндромного медикаментозного лікування, але й респіраторної підтримки киснем, потребують особливого тривалого догляду. Тому нам важливо, щоб система витримала великий потік звернень і потребу в госпіталізації. Ми також не можемо заблокувати надання медичної допомоги пацієнтам з іншими захворюваннями, зокрема у невідкладних станах, загостреннями хронічних хвороб, – наголосила вона.

Нагадаємо, Кабінет міністрів не продовжуватиме дію карантину вихідного дня, водночас на території всієї країни діятимуть обмеження помаранчевої зони.

Раніше повідомлялось, у Миколаївській області за останній тиждень забезпеченість концентраторами збільшено на 24 одиниці. До кінця року в лікарнях області функціонуватиме 1299 кисневих точок, а це майже 84 % відсотки від розгорнутої кількості ліжок.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram