Мінерали. Фото - Pixabay

В Україні виставлять на аукціон 30 об’єктів із покладами мінеральних ресурсів

Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій у видобувну галузь станом на 30 вересня 2020 року склав 4,7 млрд. доларів США.

Ділянки з корисними копалинами будуть виставлені на електронні торги, участь в них зможуть взяти як вітчизняні, так і іноземні інвестори, про що пише Діло, посилаючись на  UkraineInvest.

Про це розповів виконавчий директор урядового офісу із залучення та підтримки інвестицій Сергій Цівкач під час спільної прес-конференції з керівництвом Державної служби геології та надр України, присвяченій презентації для інвесторів – 30 об’єктів із покладами стратегічних та критичних мінеральних ресурсів.

Дивіться також: У Миколаєві започаткували грантовий проєкт, спрямований на розвиток соціально-відповідального бізнесу

Цівкач вважає, що інвестиційні пропозиції Держгеонадра, вже найближчим часом можуть принести Україні більше 10 мільярдів доларів США.

За словами Цівкача, урядовий офіс включить ці 30 об’єктів до Інвестиційного Гайду UkraineInvest та інформуватиме про них потенційних інвесторів.

Не менш важливим стимулом для реалізації цих інвестиційних проектів стане набуття чинності Президентського закону щодо державної підтримки проєктів зі значними інвестиціями. «Закон гарантує державну підтримку інвесторам, які хочуть не просто видобувати сировину та експортувати її за кордон, а будувати нові гірничо-збагачувальні комбінати, що дозволить створити додаткові робочі місця для працівників галузі та забезпечить податкові надходження до бюджету», – наголосив Сергій Цівкач.

Читайте також: Миколаївський морський порт продовжує лідирувати по перевалці масла і зернових в Україні

Він розповів, що останніми роками цікавість інвесторів до видобувних підприємств України стрімко збільшувалась. Так, починаючи з 2000 року обсяг прямих іноземних інвестицій стало зростав, а у 2019 році зростання ПІІ становило більше 50% і склало 5,2 млрд. дол. США. Протягом минулого року цей показник дещо зменшився, але на його переконання, таке зменшення – тимчасове явище, пов’язане з світовими тенденціями спаду ринку, і у 2021 році ріст буде відновлено.

“Ми більше не можемо говорити лише про потенціал України, ми переходимо від потенціалу до прагматизму – конкретних проєктів”, – зазначив керівник UkraineInvest.

Нагадаємо, що Україну було внесено до переліку країн, які можуть експортувати насіння кукурудзи та зернових до країн Європейського Союзу. 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram