Кава. Фото - Pixabay

В Україні вироблятимуть каву з топінамбура

ТОВ “Топінамбур” на Івано-Франківщині вирощує топінамбур на 50 га, 10 із яких цього сезону спеціально висаджено для виробництва кави з органічного топінамбура.

Про це розповів засновник підприємства Богдан Кобринський, повідомляє Діло, посилаючись на Agroportal.

“З 10 га ми плануємо збирати топінамбур протягом зими-весни, щоб визначити, в який період він має найкращі смакові якості для виробництва кави. Думаю, ця робота триватиме до травня включно. Загалом розраховуємо, що зберемо 15 т/га”, – розповідає Кобринський.

За його словами, поки триває дослідження топінамбура, паралельно ведеться робота над фасуванням і упаковкою.

Читайте також: Кава без сніданку може порушити рівень цукру в крові, – дослідження

“Переробляти топінамбур, тобто сушити в інфрачервоній сушарці та перемелювати в порошок, ми повністю будемо на обладнанні НВП “Індуктор”. Для цього маємо все необхідне. Також зараз розробляємо технологію, яка б дозволила робити з топінамбура розчинну каву”.

Для людей, які віддають перевагу здоровому харчуванню, кава із топінамбуру – зовсім не новина, адже це натуральний зерновий напій. Щоправда, досі в Україну його імпортували, тепер є можливість робити український продукт, нічим не гірший від іноземного.

“Найголовніша особливість кавового напою з топінамбура – високий вміст інуліну, природного інсуліну, який допомагає стабілізувати рівень цукру в крові. Вживати таку каву діабетикам необхідно не тільки для смаку, але і корисно для здоров’я. Також напій має низьку калорійність і відмінне співвідношення жирів та вуглеводів, тобто підходить для тих, хто хоче скинути вагу”, – стверджує Богдан Кобринський.

Готується напій так: подрібнений порошок топінамбура заливається холодною водою і вариться на повільному вогні аналогічно напою з натуральних зерен. Для отримання кави середньої міцності необхідна одна столова ложка порошку і 120-150 мл води.

Нагадаємо, що згідно з новим дослідженням, опублікованим в журналі Neurology, навіть люди з мутацією гена, пов’язаного з хворобою Паркінсона виграють від вживання кави, знижуючи свої ризики розвитку захворювання.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram