ФОТО: ARTEFACT CHERNOBYL

В Україні презентували міжнародний музичний альбом “Звуки Чорнобиля”

26 жовтня в Україні почався справжній музичний марафон проєкту «Звуки Чорнобиля», до кінця тижня на сайті проєкту — soundsofchernobyl.org з’являться всі пісні та кліпи новоствореного тематичного альбому, присвяченого переосмисленню трагедії українськими та міжнародними музикантами.

Вже можна подивитись кліпи трьох перших учасників: Стасік — Сліпа пляма, KAZKA x RUNSTAR — Острів, KRUTЬ — Кімната. Наступними днями вийдуть кліпи від ATOMIC SIMAO, Сергія Міхалка та Олександра Чемерова, «Вагоновожатые», пише День.

Музичний альбом Звуки Чорнобиля — це сучасне переосмислення відомої катастрофи музикантами, які у кожному треку з різних боків будуть розповідати історії Чорнобиля. Всі композиції альбому об’єднує аудіобібліотека «Звуки Чорнобиля» — колекція звуків Зони Відчуження, які були записані мною у проєкті ARTEFACT ще у 2018 році. Спочатку у 2018 році до нас долучився француз TELEPOPMUSIK, минулого року австралієць Dub FX, тож ми зрозуміли, що і українським виконавцям є що сказати про Чорнобиль, та вже у цьому році ми долучили до проєкту 6 українських музикантів та гуртів. Це дійсно унікальний проєкт, до нас такого ніхто не робив і цей тематичний альбом залишається важливою віхою у музичній історії України, — каже Валерій Коршунов — арт-куратор проєкту та продюсер альбому “Звуки Чорнобиля”.

Читайте також: Книга «Справа Василя Стуса» вийде в аудіоформаті

Чорнобильська катастрофа торкнулася мільйонів людей по всьому світу. Це тяжка історія, говорити про яку болісно і досі, але, як ви знаєте, будь-яку травму треба лікувати. Музика та пісні завжди допомагали відчути та переосмислити. Саме для цього команда українських митців ARTEFACT створила проєкт «Звуки Чорнобиля». Через творчість музикантів цей проєкт допомагає по-іншому подивитися на історію, яка сплела життя стількох людей і назавжди залишиться на мапі світу найбільшою техногенною катастрофою всього за 100 кілометрів від Києва.

Також у цьому році Знаково і те, що такий альбом створюється за підтримки Українського культурного фонду та Державного агентства України з управління зоною відчуження, напередодні 35 роковин Чорнобильської аварії, — каже Олександр Кійченко, директор ТОВ Лавіна Концерт, що виконує цей проєкт за підтримки УКФ.

Нагадаємо, Українська кіноасоціація за підтримки Програми USAID “Конкурентоспроможна економіка України” створює стандартизовану онлайн-базу локацій для зйомок в Україні.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram