Поліетиленовий пакет. Фото - Pixabay

В Україні планують заборонити використання поліетиленових пакетів

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт “Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України”.

Відповідний законопроєкт був прийнятий народними депутатами на першому читанні ще в 2019 році, але тільки зараз, його відправили на повторне обговорення, пише Znaj.

Законопроєкт, який у разі прийняття набуде чинності 1 січня наступного року, вводить заборону на використання поліетилену товщиною до 50 мкм в магазинах і ресторанах. Винятком будуть тільки біорозкладані і надлегкі пластикові пакети, які призначені для упаковки свіжого м’яса, риби, а також круп, цукру, солі.

Читайте також: У 2021 році українці отримають тривалі вихідні три рази

Згідно з документом, українським компаніям заборонять продавати пластикові пакети, використовувати їх або поширювати з 1 січня 2022 року. За недотримання умов доведеться заплатити штраф у розмірі більше 1,5 тисячі гривень.

За використання або розповсюдження поліетиленових пакетів потрібно буде заплатити від 1,7 до 3,4 тисячі гривень. Якщо протягом трьох років буде виявлено повторне порушення, то сума штрафу зросте від 3,4 до 9 тисяч гривень.

Нагадаємо, що в Україні набирає популярності вирощування непритаманної для країни культури – арахісу. Фермери вже експериментують із ним на своїх полях. Хоча поки що українці вживають завезений товар.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram