Арахіс. Фото: Pixabay

В Україні набирає популярності вирощування арахісу

В Україні набирає популярності вирощування непритаманної для країни культури – арахісу. Фермери вже експериментують із ним на своїх полях. Хоча поки що українці вживають завезений товар.

Про це повідомляє Agravery з посиланням на ТСН.

“Арахіс вирощують переважно в Азії та Америці. Як виявилося, він непогано почувається і на півдні України. Так, фермер Максим Шевченко має поля на Черкащині. Але арахіс вирощує на Херсонщині. Саме тут і клімат, і ґрунт добре підходять до цієї культури. Торік спробував, а цьогоріч засіяв 25 гектарів”, – йдеться в повідомленні.

Український арахіс збирають звичайним трактором із незвичною насадкою. Це спеціальний арахісовий копач, його особливість в тому, що він викопує і перевертає бобами догори, щоб вони краще висихали.

Читайте також: Китай на 72% скоротив імпорт українського борошна

“Я подовжую експериментувати з новими сортами, половину врожаю продаю як насіння, а половину, як їжу. Мої споживачі – компанії, які займаються снеками, а також компанії, які займаються кондитерськими виробами. А ще арахіс безвідходний. Боби – людям, бадилля – тваринам”, – розповідає Максим Шевченко.

Крім того, гуртова ціна українського арахісу – в середньому 50 грн/кг. Хоч він і біб, але продають його поміж горіхів. Щоправда, на київських прилавках український арахіс не знайти. Лише Індія та Узбекистан.

Підкреслимо, що вирощувати арахіс українці вже починають і в себе на городах. Він стійкий до шкідників і добрий для сівозміни.

Раніше повідомлялось про те, що українські експортери м’яса та м’ясопродуктів мають можливість почати продажі продукції до Йорданії.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram